На Херсонщині зайнято понад 70% ліжкомісць для хворих на COVID-19

На Херсонщині медичні заклади, які надають допомогу хворим на COVID-19, заповнені на 72,2%, при цьому є лікарні, де зайняті всі ліжкомісця. Про це під час засідання селекторної наради повідомив заступник голови ОДА Микола Якименко, інформує пресслужба облдержадміністрації.

“Зараз у закладах охорони здоров’я перебуває 1188 осіб, в яких підтверджено COVID-19, а також 288 осіб з підозрою. У лікарнях 1103 особи з коронавірусом середнього ступеня важкості, з яких 862 отримують кисень. Важкого ж ступеня маємо 85 осіб, з них 40 отримують високопотоковий кисень, а 45 – підключені до апаратів ШВЛ”, – розповів Микола Якименко. 

В.о. директора Департаменту здоров’я ОДА Галина Кучер зазначила, що зростає й кількість медичного кисню, що використовують для лікування хворих на коронавірус. Якщо під час минулих хвиль COVID-19 використовували щодоби 2,5 – 3,2 тонни кисню, то тільки за вчора лікарнями області використано 11,2 тонни медичного кисню. 

Головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич наголосив, що ситуація надскладна, а тому керівники органів місцевого самоврядування мають вжити всіх заходів для недопущення ще більш стрімкого поширення COVID-19. 

“У нас є лише два сценарії. Або ми нормалізуємо ситуацію та вийдемо з “червоної” зони, або зустрінемо в ній Новий Рік. А найстрашніше, що кожного дня будемо хоронити 40 людей”, – переконаний Юрій Ромаскевич. 

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Шибаєв наголосив на важливості забезпечення медичних закладів Херсонщини киснем для лікування хворих на COVID-19, а також в разі потреби розгортанні додаткових ліжкомісць.