На Херсонщині з’явився перший район без населенних пунктів

Горностаївський район єдиний на Херсонщині, який після проведення реформи децентралізації та об’єднання громад втратив усі свої населені пункти.

Після виборів населені пункти цього району увійшли до складу трьох ОТГ (Горностаївська, Костянтинівська, а також с. Каїри об’єдналося у Любимівську ОТГ (суміжний Каховський район). Про те, як буде жити далі район який існує виключно де-юре, про майбутнє розповів голова Горностаївської райради Сергій Карпеченко

Яке майбутнє Горностаївської райради, вона буде працювати чи буде ліквідована?

– На сьогоднішній день дійсно в Горностаївському районі проведено в повному обсязі процедуру утворення об’єднаних громад. Створено дві громади саме на території району – Горностаївська та Костянтинівська і одна сільська рада (Каїри-ред), яка відійшла до Любимівської громади Каховського району. Саме ця громада викликає на сьогоднішній день масу запитань. Допоки не буде прийнято на законодавчому рівні рішення про ліквідації районних рад (в тих районах де створені ОТГ) та райдержадміністрацій вони будуть працювати.

– Треба вносити відповідні зміни у Конституцію України щодо адміністративно територіального устрою. Тому що саме Конституцією та іншими законами, нормативними актами визначається районний поділ України. Також зараз існує такий механізм виборчого законодавства, у якому існують районні ради. Як фактично та практично можна зараз припинити існування району, і зрозуміло органу місцевого самоврядування – райради? На сьогоднішній день відповідні зміни у законодавство не внесені, тому не існує законодавчого механізму їх ліквідації. На мою думку вони (райради-редакція) будуть існувати саме до таких змін.

За який рахунок тоді буде існувати апарат райради та керівництво?

– Дохідної частини районного бюджету у 2018 році звісно не буде. З 2017 року у нас залишаються вільні залишки за рахунок переконання. За ці кошти буде відбуватися утримання апарату райради. Щоб фінансове навантаження на бюджет було не таким великим ми пішли на зменшення кількості працівників апарату райради. Ми залишили голову райради, бухгалтера – це для того, щоб за потреби було можливо провести процедуру ліквідації. Також залишили посади керуючого справами та кадровика і два технічних працівники – водій та техпрацівник. Ця структура вже затверджена і почне працювати з 1 січня 2018 року.

– Всіх інших ми переводимо до об’єднаних громад. Але є і категорія таких, що втратять роботу. На 2018 рік ми запланували, бюджет звісно менший, але він ще прораховується, залишки, які ми також плануємо використати на ті програми, які залишилися недофінансованими. Зрозуміло, що ми «спиляли сук, на якому сидимо», але без таких рішучих дій реформи в країні не робляться. Ми віддали повноваження тим, хто готовий їх на себе брати.

Позиція депутатів була одностайною, чи були якісь депутати які пропонували інше?

– Звісно як і в кожній реформі були і прибічники, і противники. Горностаївський район не виключення, були і скептики.

Рішення про скорочення апарату підтримали усі депутати?

– В принципі голосували одностайно за те, щоб зменшити структуру. Домовились, що висококваліфіковані працівники, які в нас є з юридичного відділу і начальник організаційного відділу – їх з руками, ногами забирають в ОТГ, тому що у них досить суттєвий досвід роботи та практика. Я думаю вони ще себе проявлять. Ми в свою чергу, будемо намагатися всіх працевлаштувати. На сесії, яка відбудеться 8 грудня (на цей день запланована чергова сесія-редакція), будуть передаватися в більшій частині, комунальні установи районної ради до ОТГ. Майно буде розподілятися по окремим громадам, а саме: об’єкти комунальної власності – школи, територіальний центр, ДЮСШ, будинок дитячої творчості.

– Ми провели певним чином структуризацію та інвентаризацію основних фондів і вже в грудні готові їх передавати до територіальних громад. У Горностаївську, Констянтинівську ОТГ для подальшого функціонування.

джерело