На Херсонщині рівень захворюваності на COVID-19 зменшився у шість разів

Рівень захворюваності на коронавірус в Херсонській області у порівнянні з 15 листопада зменшився у шість разів. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич в ефірі Українського радіо. Херсон.

За його словами, зменшення рівня захворюваності в регіоні почало спостерігатися з 19-20 листопада.

“У нас в регіоні за третю хвилю перехворіло більше, ніж за весь період пандемії. І померло більше ніж за весь минулий період. Кількість людей котрі померли від COVID-19 на Херсонщини більше ніж 2000 осіб, це дуже високий показник, це не просто люди, це долі, це дуже важко. Наразі ситуація стабілізувалася і ми спостерігаємо зменшення захворюваності у шість разів”, – розповів Юрій Ромаскевич.

7 грудня Херсонщина повернулась до “жовтої” зони. Цього рішення, каже санлікар, чекали близько двох тижнів.

“Бо за показниками  захворюваності Херсонська область вже майже два тижні відповідає саме жовтій зоні карантинних обмежень. Більше того, за показником захворюваності ми зараз посідаємо 3-4 стрічку знизу в Україні, тобто в нас один з найнижчих рівнів захворюваності в Україні”, – каже Ромаскевич.

Втім, за його словами, вже з початку наступного тижня, кількість нових випадків за добу зросте.

“Я, на жаль, очікую деяке збільшення захворюваності після 9-10 грудня. Згідно з прогнозами МОЗ це відбудеться наприкінці січня на початку лютого. Все залежить від людей, тобто це дотримання карантинних обмежень, це використання засобів індивідуального захисту, це дотримання соціальної дистанції.  Епідемічний процес має свої закони, на жаль, оці послаблення , посилення, це не зовсім гарна річ  Той рівень обмежень який прописаний сьогодні як жовтий, він достатній для того, щоб не мати спалахів, не мати різкого зростання”, – пояснює санлікар.

Розповів він і про вакцинацію в регіоні. На Херсонщині ситуація із щепленнями одна з найгірших в Україні.

“За останні півтора тижня ми маємо зменшення кількості вакцинованих. Зараз за останні два тижні дійсно Херсонщина, на жаль,  посідає 3 місце серед так званих аутсайдерів.  Щоб ви розуміли, вакцинація працює, на сьогодні не потрібно вислуховувати когось, треба просто зрозуміти, це сьогодні не питання вибору, це питання життя та збереження нашого здоров’я”, – каже Ромаскевич.

Також він розповів, що всі вакцини є в наявності на обласному аптечному складі.  В області працюють 10 центрів вакцинації та 90 пунктів щеплення.

джерело