На Бериславщині хочуть скасувати указ президента

Чотири сільські ради виступають проти створення національного природного парку “Кам’янська Січ”.

З вимогою скасувати підписаний 11 квітня указ президента України про створення національного природного парку “Кам’янська Січ” до Адміністрації президента, Генпрокуратури, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, депутатів Бериславської районної і Херсонської обласної рад вирішила звернутись Новорайська сільська рада Бериславського району. Якщо вимоги громади будуть проігноровані вона готова подавати на президента до суду. Про це йшлося на інформаційній зустрічі у Новорайську, що відбулась 18 квітня (на фото).

— Цей указ обурив людей. Вони виступають не проти національного природного парку як такого: ідея начебто правильна. Обурив сам порядок його створення, адже жодна людина не приїхала до нашого села, не розповіла, що планується, навіщо, — прокоментував голова Новорайської ОТГ Олександр Шокуров.

За його словами, аналогічні рішення прийняли Милівська і Качкарівська сільради. Підтримати сусідів планує і Новокаїрська сільрада.

— Головною метою цих рішень є захист інтересів громад і гарантованих Конституцією України прав народу на водні, земельні та інші природні ресурси. Ми налаштовані серйозно. Якщо до наших вимог не дослухаються, ми оскаржуватимемо Указ президента України в суді. На консультації до адвокатської компанії я їду найближчим часом, — розповів Олександр Шокуров.

Відповідно до указу президента новий НПП “Кам’янська Січ” розташовуватиметься на території Бериславського району на території 12261,14 га земель державної власності. Метою його створення є “збереження генетичного, видового, ландшафтного та екосистемного різноманіття степів правобережжя Дніпра, інших природних комплексів і об’єктів, що мають важливе природохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення”.

“Визначною подією у сфері збереження довкілля” назвав це рішення директор Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської облдержадміністрації Юрій Попутько.

— Флора цього унікального об’єкта природно-заповідного фонду налічує 582 види судинних рослин. Серед них – 52 раритетні. На цій території зберігаються залишки близько 150 курганів і древніх поселень, Кам’янської Січі, старовинні козацькі могили, панський маєток та старовинний монастир, — відзначив Юрій Попутько. — Вважаю це вагомим природоохоронним здобутком для Херсонської області, що дасть змогу зберегти цю природну різноманітність та припинити безкарне браконьєрство. До складу НПП увійшли землі державної власності лісгоспу, землі водного фонду, жодного клаптику земель, що перебуває у приватній власності чи користуванні до складу парку не було включено.

джерело