Молоді лікарі у Горностаївці працювати відмовилися

Не вдалося прижитися у горностаївській лікарні трьом молодим спеціалістам. Не встигли два хірурги і гінеколог заступити тут до роботи в серпні, як за кілька тижнів всі вони звільнилися і переїхали працювати до інших міст. 

Причини цього дуже прості: лікарів не задовольнили вкрай низькі зарплати та умови роботи. Але якщо зарплати під час другого етапу медичної реформи Міністерство охорони здоров`я обіцяє суттєво підвищити, то з другим у Горностаївці ситуація навряд чи зміниться. Адже через малу кількість пацієнтів у районній лікарні хірурги та гінеколог ризикують втратити фахові навички. Приміром, в усьому Горностаївському районі торік народилося лише 163 дитини. За словами ж заступника міністра охорони здоров`я Павла Ковтонюка, якщо лікар приймає менше ніж 400 пологів на рік, то вважається, що його послуга може бути небезпечною і для жінки, і для дитини. 

— Якщо лікарня приймає менше певної кількості пологів, то Національна служба здоров`я не купуватиме таку послугу у цієї лікарні. Відповідно, лікарня не буде отримувати на це бюджетні кошти. Так само і з лікуванням інсультів. Це — страшна хвороба, яку треба швидко лікувати. Є таке поняття як “терапевтичне вікно” — за кілька годин треба визначити тип інсульту шляхом комп’ютерної томографії. У залежності від типу інсульту — а їх є два — призначаються кардинально різне лікування. Якщо одне застосувати до іншого типу інсульту, людина може померти. Тому Національна служба не купуватиме послугу “лікування інсульту” у тієї лікарні, де немає комп’ютерної томографії, — прокоментував Павло Ковтонюк.

Утім, вирішувати проблеми з нестачею кадрів та долати нові виклики доведеться вже новому керівництву Горностаївської ЦРЛ. На сесії Горностаївської райради 27 серпня було вирішено припинено контракт з в. о. головного лікаря Василем Яловим та за результатами проведеного конкурсу призначити на посаду директора Андрія Кошеля. А в комунальному некомерційному підприємстві “Горностаївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” звільнили т. в. о. головного лікаря Ларису Марчук та призначили директора Дмитра Лошкарьова.

джерело