Молодь розповіла про життя після епідемії коронавірусу

Що думає новокаховська молодь про життя після карантину.

Вже всі знають про пандемію COVID-19. Напад епідемії розпочався в середині грудня 2019 року, у центральному Китаї. З березня 2020 року майже весь світ на карантині. Навчальні заклади не працюють, магазини зачинені (окрім продовольчих та медичних), введено обмеження роботи транспорту.

Школярі радіють тому, що скасували заняття. І для них єдиною проблемою є тільки те, що батьки забороняють виходити на вулицю.

На питання «Чи зміниться щось після закінчення епідемії?» підлітки зазвичай відповідають: «я, нарешті, вийду на вулицю». Майже 30% опитуваних відповіли, що карантин абсолютно ніяк не впливає на їхній спосіб життя.

Випускники хвилюються, тому що вірус може вплинути на їх подальше навчання.
«ЗНО переносять, переносять вступну комісію».

Деякі вважають, що ми завдали дуже багато шкоди нашій планеті й зараз за це платимося. І сподіваються, що ця ситуація у світі навчить людей дбати про своє навколишнє середовище і власне здоров’я.
«Карантин може бути корисним для нашої планети. Довкілля стане чистішим!»

«Економіка у нас і так не дуже, а стане ще гірша. Всі, хто був зачинений і змушений перестати працювати, почнуть вриватися в ринок. Ціни стануть значно вищими»

«Важко якось передбачити майбутнє. Але зрозуміло одне: зараз соціальне становище нашої країни не в найкращому стані. І після закінчення епідемії коронавірусу стане ще гірше. Медицина у нас теж не супер, тому залишається тільки вірити, що все обійдеться»

«Можливо покращиться медицина і наука, отримавши потужний досвід у реагуванні на подібні виклики та об’єднанні сил і мізків задля їхнього подолання»

«Люди ще довго будуть це обговорювати, знадобиться час для адаптації. Але коли все налагодиться ми увійдемо в повсякденну рутину»

«Я вважаю що після закінчення карантину люди стануть більш уважними до дрібниць, будуть більш сконцентровані, і дисциплінованими, через те, що ми зараз знаходимося під контролем. Хоча не всі, на жаль, дотримуються правил. Але ми сподіваємося на краще. Життя яким було до епідемії таким і залишиться»

«Спочатку, після карантину вихід на вулицю буде здаватися святом, а потім все стане на свої місця, але люди ще довго будуть користуватися антисептиками»

«Життя після епідемії. Яким воно буде? Якщо враховувати всі проблеми довкілля, можна сказати одне: планета втомилася. Втомилася від сміттєвих відходів, нескінченного викиду хімічних речовин в атмосферу. Наша планета просто гине від НЕ раціонального використання людиною природних ресурсів! Людство має розуміти, що взявши, завжди потрібно платити! Тепер ми платимо життями та здоров’ям багатьох людей! На жаль! Навіть зараз, під час поширення коронавірусу, більшість не розуміє наскільки це серйозно! Звичайно, адже такий наш менталітет: “Моя хата з краю – нічого не знаю”. До них дійде тільки тоді, коли це торкнеться їхньої родини. Отже, чи зміниться наше життя після цієї страшної епідемії? Не знаю. Думаю, що це в руках кожного з нас: допомогти собі або ж знову піддавати ризику своїх нащадків? Сподіваюся, людство замислиться. Бережіть себе та довкілля».

«Зараз дуже важко давати відповідь на запитання: “Яким буде життя після епідемії”, бо розповсюдження вірусу тільки почалося. Тому ми погано на цьому розуміємося, адже ми спостерігаємо за цим по телебаченню, по публікаціях у Фейсбуці. Але бути обережними, все-таки, треба. Тому що, у світі є відомі хвороби, вакцини проти яких Україна не має. Уявіть, що буде якщо вірус почне захоплювати країну. Ні наша медицина, ні наш бюджет не до цього не готові.
Тому бережіть себе, і все буде добре!»

Валерія Клименко