Міжнародний семінар у рамках проєкту «Чистіші річки – чистіші моря» відбувся на Каховщині

Міжнародний семінар з обміну досвідом за участю партнерів проєкту СroCus з Молдови та Болгарії пройшов 26-28 серпня в Новокаховській та Таврійській територіальних громадах, повідомляє ГО «Мама-86-Нова Каховка».

Головною метою семінару було відкриття демонстраційного майданчика на території приватного господарства «Павлівські» в селі Веселе Новокаховської ОТГ, яке відбулося 27 серпня.

Учасників семінару привітав радник міського голови Нової Каховки Володимир Сироватко.

А староста Веселівського старостинського округу Людмила Аннас  повідомила, що проєкт «Чистіші річки – чистіші моря» поліпшив благоустрій села. Завдяки переробці сухостою майже наполовину зменшилося навантаження на місцеве сміттєзвалище. Крім того, дитячий садок забезпечується сухим паливом. Мешканці села також звертаються до господарства «Павлівські» для переробки сухих гілок. Це дуже важливо для екосистеми Дніпра, оскільки с. Веселе розташоване на березі ріки. Людмила Аннас також розповіла, що в селі проводиться роз’яснювальна робота щодо сортування сміття, але зазначила, що існують певні проблеми з очищенням стічних вод.

Директор господарства «Павлівські» Михайло Павлівський розповів про своє господарство, та зробив акцент на тому, як використання світового досвіду допомагає йому отримувати якісну продукцію. Він вирощує екологічно чисту та якісну продукцію завдяки органічним добривам власного виробництва.

Він продемонстровав різне обладнання для компостування, зокрема, компостний барабан та гуміреактор. З останнім господарство працює вже багато років і завдяки йому мінімізує використання пестицидів та хімічних добрив. Це дає можливість зберегти здоров’я працівників господарства та забезпечити споживачів корисною, екологічно чистою продукцією високої якості.

Учасники семінару побачили як функціонує і інше обладнання, придбане в рамках проекту на кошти Європейського Союзу: подрібнювач гілок, аспіратор для збору сухого листя, компостний барабан із супутніми матеріалами та ручний прес для пластикових пляшок. Демонстрація обладнання відбувалася за допомоги інформаційної панелі, встановленої на демонстраційному майданчику та банеру з інформацією про роботу, виконану в рамках проєкту ГО «МАМА-86-Нова Каховка».

Наступна частина семінару проходила в м. Таврійськ. Гості відвідали музей Північно-Кримського каналу, ознайомилися з історією його будівництва та режимом роботи. Закордонні партнери оглянули місця проведення акцій із очищення берегової смуги від сміття.

В рамках обміну досвідом партнери провели інформаційне засідання Координаційної ради проєкту СroCus «Чистіші річки – чистіші моря» та обговорили план Проведення Координаційної ради партнерів проєкту та семінару, який заплановано провести в Україні орієнтовно у березні 2022 року.

Насичена програма семінару була завершена захоплюючою екскурсію «Нова Каховка — місто тисячі джерел», яку провела екскурсовод музею історії міста Наталія Ільницька. Гості з Молдови та Болгарії ознайомилися з історією будівництва міста та ГЕС, прогулялися унікальним парком, помилувалися струмками і «кам’яними вишиванками», насолодилися мальовничими краєвидами з оглядового колеса.

«Мама-86-Нова Каховка» дякує за підтримку в організації заходу Новокаховському та Таврійському міськвиконкомам, директору ТОВ «Агробізнес» Данилу Репілевському і громадському діячу Олександру Сидоренку.