Мер Каховки відзвітував перед громадою

У суботу, 1 грудня, каховський мер звітував. Про що говорив і хто прийшов послухати,- далі у статті. 

На третину заповнена зала Каховської школи мистецтв, переважно працівниками виконкому, відділів міської ради, представниками комунальних підприємств, журналістами і депутатами… А от мешканці вкотре не цікавляться такими заходами, каховчан можна було перерахувати на пальцях обох рук. Тож, схоже на те, що Андрій Дяченко звітував про роботу виконавчих органів влади перед ними ж.

Про що ж говорив каховський мер? Мова йшла про надходження до бюджету. Зокрема, Дяченко розповів про «титанічну роботу» з питань податків на землю нового секретаря міської ради Ірини Гончарової, основні підприємства, що наповнюють бюджет та роботу із фізичними особами. 

Чимало критики з вуст міського голови звучало на адресу депутатського корпусу.

Звісно, не обійшлось без статистичних даних. Так, найбільше видатків у Каховці – соціального призначення. Зокрема, 210 мільйонів гривень за 9 місяців 2018 року.  

Чимала сума, 2,6 мільйонів гривень, було вкладено у ремонт доріг.

Цього року закупили 8 біотуалетів, 45 лавочок і 220 урн. Втім, Дяченко пожалівся, що вуличні зручності постійно ламають, але місто не покладає рук і продовжує ремонт. 

Згадав Андрій Андрійович і про роботу над генеральним планом Каховки 1998 року. Але ж кінцевого результату цієї роботи і досі не має. 

Є й приємні зміни. Цілих 3,9 мільйони гривень вперше було витрачено на ремонт класів у навчальних закладах.

Згадав мер і  про свої три закордоні відрядження цього року. Запевняючи, що подорожував він за рахунок сторони запрошувача.

Також розповів про своє хобі  – «це бігати і робити селфі в Інстаграм». Таким чином нагадавши про щорічний забіг «Вставай та біжи».

Які ж зрушення у соціальній сфері? 

Щорічно збільшується фінансування відпочинку дітей пільгових категорій. Так, у 2018-му бюджетним коштом відпочили 60 дітей. 

Матеріальна допомога мешканцям надана на 1 мільйон гривень (на наступний заплановано 1 мільйон 200 тисяч). Допомога надається у обсязі від 200 до 1000 гривень, для онкохворих гранична сума – 5 тисяч.

Збільшили фінансування для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування 

(51 тисяча гривень; минулий рік – 27500 гривень).

Після виступу голови усі присутні могли задати питання. От тут власне і розпочалось «найгарячіше». Переважно із лунала критика. Міський голова у кращому випадку уникав прямих відповідей, а в гіршому – звинувачував своїх опонентів. 

А, отже, звіт показав, що в Каховці життя триває, так само як і протистояння між мером, депутатами та активними містянами.