Любимівці не хочуть об’єднуватись з Каховкою

Вчора, 7 серпня, в приміщенні Любимівської селищної ради відбулося засідання депутатського корпусу та голови ОТГ. 

Голова Любимівської громади Сергій Коновалов розповів депутатам про те, що нещодавно в Херсонській ОДА була нарада, де був представлений перспективний план об’єднання громад Херсонської області. Згідно з яким Любимівська ОТГ має ввійти до складу Каховської громади. Цей план наразі не затверджений Херсонською обласною радою. 

Зрештою, і голова громади, і депутати висловили свою думку про те, що не бачить Любимівську ОТГ у складі Каховки. 

Любимівці вирішили звертатися до голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва, депутата Верховної Ради Володимира Іванова, голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, обласних депутатів Сергія Дроздіка та Павла Філіпчука і відстоювати свою громаду.   

«Якщо нас не почують на обласному рівні,  будемо звертатися до Кабінету Міністрів та в офіс Президента України Зеленського. Депутатами попереднього скликання було пророблено велику роботу щодо об’єднання Любимівської ОТГ. Багато пророблено роботи депутатським корпусом вже цього скликання після об’єднання. Наразі створено всі відділи та служби, які повинні бути в громаді.  Ми будемо відстоювати свою громаду і зробимо все можливе і не можливе, щоб залишитися Любимівською ОТГ», – висловлюють свою позицію мешканці громади. 

Втім, нещодавно зовсім протилежну думку висловив мер Каховки Андрій Дяченко«Зрештою, Каховка об’єднається в ОТГ з Любимівкою та Малокаховкою. І це рішення не буде залежати від політичної волі мера Дяченко, сільських голів або депутатів. Його приймуть люди. А вони прекрасно розуміють, що успіх громади залежить не від домовленості двох місцевих олігархів. Успіх ОТГ – це в першу чергу спільна історія і територіальна суміжність. Саме так зараз відбувається з Каїрами. Об’єднавшись «на хайпі» з Любимівкою, з часом люди розчарувалися і усвідомили, що їх нічого не пов’язує. Ні територія, ні історія, ні спільні інтереси … Я ні в якому разі не агітую, лише констатую факт. Тим більше, Каховці не особливо й вигідно об’єднуватися з селами. Оскільки розподіл бюджету буде пропорційним, місто буде підтягувати села під свій рівень. Любимівка та Малокаховка отримають набагато більше грошей на розвиток інфраструктури, ніж вони мають зараз. А Каховка можливо навіть втратить». 

Схоже на те, що думки людей і що про ці думки думає Дяченко, відображають протилежні факти.

Нагадаємо, раніше група депутатів Каїрського старостинського округу виступила за виключення села з Любиміської ОТГ.