«Лавочку Довженка» встановлять у Новій Каховці

Влада Нової Каховки розпочала підготовку до відзначення 125-річчя з дня народження видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка.

Так, днями міський голова Володимир Коваленко підписав розпорядження «Про підготовку та відзначення в місті Нова Каховка 125-річчя з дня народження О.П. Довженка». Згідно з розпорядженням, підготовкою та відзначенням ювілею займатиметься організаційний комітет на чолі з заступником мера Володимиром Сироваткою.

План ювілейних заходів передбачає:

  • урочистості та святковий концерт,
  • експозиційну виставку, присвячену діяльності Олександра Довженка в Новій Каховці, в музеї історії міста;
  • посвяту першокласників ЗОШ №1 у юні довженківці біля пам’ятника митцеві;
  • показ кінофільмів кінорежисера;
  • оформлення книжково-ілюстративних виставок у шкільних та міських бібліотеках; літературні години, поетичні вечори, виховні години, наукові конференції, семінари, збори та засідання за “круглим столом”, літературно-мистецькі вечори, літературні читання, присвячених спадщині видатного письменника і кінорежисера;
  • встановлення в парковій зоні «Лавочки Довженка»;
  • інформаційне висвітлення ювілейних заходів на офіційному сайті міста Нова Каховка та в засобах масової інформації.

Нагадаємо, Олександр Довженко народився 10 вересня 1894 року. Під час будівництва Каховської ГЕС режисер щороку приїжджав до Нової Каховки, написав сценарій фільму «Поема про море». Але екранізувати його не встиг, помер 25 листопада 1956 року. «Поему про море» зняла його дружина Юлія Солнцева в 1958 році.

В 2012 році в Новій Каховці встановили пам’ятник Олександру Довженку. 

Також нагадаємо, що цього року в місті відзначають 120-річчя художника Григора Довженка – автора «кам’яних вишиванок».