Київські кардіохірурги оглянули більше 80 новокаховчан за 2 дні

Протягом двох днів, 14-15 березня, в Новій Каховці вели прийом лікарі київського Інституту серця МОЗ України.

Кардіохірурги Назар Озерянський, Вадим Сакалов, кардioлог Сергiй Демидюк та спеціаліст УЗД (ЕХОКГ) Дмитро Гарбуз оглянули 81 городянина, з них 16 дітей.

Всім дорослим зробили ультразвукове дослідження, у них виявили 62 випадки, що потребують кардіохірургічного лікування, 35 випадків невідкладного лікування стенокардії та 14 випадків, що потребують хірургічного лікування патології клапана.


Більшої уваги лікарі приділити огляду дітей.


УЗД зробили 12 дітям, з них 8 потребують оперативного лікування, а ще трьом потрібно дообстеження в умовах стаціонару.

– Дякуємо за дуже професійний підбір пацієнтів, які дійсно потребували обстеження для подальшого ефективного лікування. Але викликає хвилювання, що на таке велике гарне місто і прилеглі населенні пункти не має жодного ЕХО апарата. Було б добре і навіть необхідно, щоб для вашого кардіологічного відділення придбали апарат УЗД з кардіодатчиком для вчасного виявлення проблем із серцем.

Звичайним людям досить важко добиратися до Херсона, що призводить до затягування такої поїздки і потребує додаткових витрат на проїзд, а також до витрати і втрати (!) часу. У випадку стенокардії чи інфаркту час є вирішальним фактором.


Тож бажаю жителям Нової Каховки більш активно вимагати придбання власного хоча би одного ЕХО КГ (УЗД серця) апарата. Тим більш, за нашою інформацією, деякі благодійники вже запропонували лікарні такий вагомий подарунок. Наш Інститут серця має кафедру, де ми можемо навчити і видати необхідний сертифікат спеціаліста, а також допомагати і супроводжувати на перших етапах, щоб рятували життя новокаховчан, ­– зазначив Назар Озерянський.

До речі, в Новій Каховці він зустрів своїх колишніх пацієнтів, зокрема маленького Вову Ларцова, якому 3 роки тому зробили операцію в Києві.

Нагадаємо, що безкоштовне обстеження новокаховчан проводилось в рамках програми «Здорова нація», за підтримки народного депутата Івана Вінника.