Карантин у Новій Каховці — не для всіх?

Судячи зі звернень новокаховської влади, місцеві підприємці і релігійні організації не дуже зважають на карантин і заборони, пов’язані з попередженням поширення коронавірусу.

Так, відділ економічного розвитку та торгівлі Новокаховського виконавчого комітету нагадав суб’єктам господарювання, діяльність яких передбачає приймання відвідувачів, про заборону роботи на час карантину – з 17 березня до 3 квітня.

«Не зважаючи на таку заборону та ризики розповсюдження цього штампу вірусу, не всі господарюючі суб’єкти дотримуються законодавства в нашому місті.


Тому ще раз просимо привести роботу своїх закладів до вимог постанови Кабінету Міністрів від 16 березня 2020року №215 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Також звертаємо вашу увагу на те, що адресна доставка товарів та виносна торгівля – це різні речі.


Тому просимо привести роботу своїх закладів до вимог законодавства», — йдеться у зверненні.

А виконавчий комітет визнав за необхідне звернутися до релігійних організацій міста з проханням обмежити проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесів в культових будівлях, інших місцях богослужінь або релігійних зібрань, місцях паломництва, а також перебування громадян у таких будівлях і місцях. Виконком просить здійснювати такі дії за технічної можливості з використанням електронних засобів комунікацій.

Українські ЗМІ неодноразово повідомляли, що незважаючи на карантин, у різних регіонах проводяться масові богослужіння.

А патріарх УПЦ КП Філарет нещодавно навіть закликав духовенство «продовжувати звершення церковних таїнств і богослужінь, а віруючих — брати в них участь».