“Кам’яні вишиванки” Нової Каховки вразили міністра культури України

Цього тижня, під час свого візиту, міністр культури України Євген Нищук ознайомився з новокаховськими “кам’яними вишиванками”. З цими орнаментами на будівлях історичної частини міста, виконаними під керівництвом відомого художника і скульптора Григорія Довженка за оригінальним рецептом по сирому тиньку його ознайомив міський голова Володимир Коваленко.

— Це справді унікальна технологія кам’яних робіт, орнаментів на будівлях, що збереглися. І я закликаю, користуючись можливістю, щоб власники будівель, де збережені ці кам’яні роботи їх не заклеювали. Попри те, що вони можуть бути надщерблені, десь можуть бути пошкоджені. Навпаки, їх треба бережно реставрувати, і це дасть можливість такої родзинки цим будівлям, — заявив вражений побаченим Євген Нищук.

За його словами, дуже важливим стала реалізація в минулому році проекту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки — патріотичний меседж із минулого молоді сучасності” за підтримки Українського культурного фонду. Він був направлений на популяризацію орнаментів Григорія Довженка. Водночас на зустріч із міністром не запросили авторку самого проекту “кам’яних вишиванок” Тетяну Євсєєву, яка разом із однодумцями якраз робить багато задля збереження і відновлення орнаментів.

Назва “кам’яні вишиванки” з’явилась на світ завдяки однойменному проекту, реалізованому Новокаховським товариством охорони культурної спадщини у 2015 році. А в минулому році Новокаховська міськрада виграла грант Українського культурного фонду розміром у 433 тисячі гривень на видання книги і відкриття сайту, присвяченому “вишиванкам”. Тетяна Євсєєва звинуватила авторів цього проекту в плагіаті і у використанні її авторських розробок без дозволу.

джерело