Каховський район із бюджетом на 2018 рік

В РБК імені Фрунзе пройшла чергова ХХІ сесія районної ради на порядку денному якої звіт голови районної ради, бюджетні питання та прийняття інших рішень.

Головним питання був розгляд проекту бюджету на наступний рік.

Про те, як формувався бюджет, про його дохідну частину, видатки, субвенції і дотації розповіла начальник фінансового управління РДА Ірина Єремейчук і зазначила що в умовах діючого законодавства дохідна частина  рай бюджету на 91,5 відсотків сформована за рахунок трансфертів з державного, обласного бюджетів та бюджетів сільських рад.

Зокрема, державним бюджетом передбачено надання районному бюджету освітньої субвенції в обсязі 31 582,4 тис. грн та медичної – в сумі 41 088,0 тис. грн.

Крім цього, передбачено додаткову дотацію, яка  становить 13 480,3 тис. грн.

На здійснення програм соціального захисту населення проектом обласного бюджету передбачені кошти в сумі 111 330,1 тис.грн.

Окрім міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, у проекті передбачено отримання іншої субвенції з місцевих бюджетів області на загальну суму 2 624,9 тис.грн, а це 15,6 тис.грн – з обласного, 1 529,3 –  тис. грн – з міського та з бюджетів сільських рад 1 080,0 тис. грн.

«На освіту плануються видатки в обсязі 60 950,7 тис. грн і є необхідність знову повернутись до питання проведення оптимізації шкіл району, та визначити пріоритетом освітньої галузі підвищення якості освітніх послуг, а не збереження кількості закладів» – зауважила Ірина Сергіївна з приводу перспектив фінансового забезпечення бюджетної сфери.

Що стосується галузі охорони здоров’я, то на утримання лікарні передбачено фінансування в сумі 40 864,8 тис. грн, а центру первинної медико-санітарної допомоги планується виділити кошти у розмірі  9 445,0 тис. грн.

Видатки на соціальний захист населення в даному проекті розподіляються в залежності від джерел їх фінансування.

За рахунок субвенції з обласного бюджету будуть проведені витрати на поховання учасників бойових дій та надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Коштом райбюджету планується утримання центру надання соціальних послуг.

На фінансування галузевих програм в проекті бюджету кошти не передбачені.

Що стосується іншої субвенції, то до проекту рішення передбачено видатки в сумі 73,6 тис. грн для передачі коштів обласному бюджету на співфінансування закупівлі безлімітної ліцензії АСКОД.

Депутати затвердили проект бюджету на 2018 рік без будь яких змін із загальним обсягом доходів і видатків в обсязі 232 413,4 тис.грн.

Також прийнято рішення про здійснення у 2018 році делегованих Зеленопідською, Тавричанською сільськими та Любимівською селищною радами повноважень по фінансуванню державних програм соціального захисту населення.