Каховський професійний ліцей зберіг головне – якісну підготовку кваліфікованих робітників

Протягом останніх років промислових текстильних виробництв на території Херсонської області з’явилось дуже багато. На щастя, українські підприємці усвідомили, що неякісний імпорт з Китаю не задовольняє потреб ані ціни, ані якості. А отже галузь почали потроху відроджувати власними силами, а от з кадрами – проблема. Брак робочої сили є і з кожним роком загострюється. Дефіцит без сумніву присутній, але пов’язано це не тільки з кількістю працівників, а й з якістю. Підготовкою робочих кадрів у нас займається система профтехосвіти, зокрема коледжі та ліцеї. Серед них – розташований у Каховці ліцей сфери послуг.

Каховський професійний ліцей має вже майже піввікову історію. Заснований він у 1969 році як філіал Херсонського учбово-виробничого комбінату обласного управління побутового обслуговування.


За роки свого існування навчальний заклад пережив багато перетворень, але зберіг головне – якісну професійну підготовку кваліфікованих робітників.

Із новим навчальним роком привітала ліцеїстів директор Алла Бурнашова, побажавши усім – і студентам, і педагогам успіху у новому начальному році.

Серед гостей закладу – керуючий Новокаховського структурного підрозділу ТОВ «Швейна фабрика «ВІД» Андрій Сєров. Фабрика є постійним партнером учбового закладу: пропонує проходження практичних занять на виробництві, а найголовніше – подальше працевлаштування. Крім цього, йдуть розмови з приводу можливості впровадження дуальної форми навчання.

Цього року переступили поріг ліцею 127 першокурсників. Навчання можливе за трьома напрямами: кравець, перукар-візажист і манікюрник-педикюрник.


Найпопулярніший факультет серед абітурієнтів – перукарська справа.

А от набір на кравця ліцей вже традиційно продовжує до 1 жовтня. Адже, там де треба більше працювати – менше охочих. Втім, інтерес до професії з’явився. Це пов’язано із тим, що збільшилась кількість робочих місць, зросла заробітна платня.

Та, на жаль, престижність професій ще й досі в аутсайдерах. З чим це пов’язано?

Хоча тенденція збільшення оплати робітничих професій зростає. Навіть незважаючи на те, що дефіцитним фахівцям в Україні за останній рік підняли оклади на 20-30%, до закордонних зарплат вони все одно поки що не дотягують. Тому не дивно, що фахівці вважають за краще Польщу або Чехію, а не роботу на батьківщині.

Сьогодні можна точно сказати, що попит на робітничі професії подекуди більший, ніж на «модних» юристів та бухгалтерів. А, отже, такі заклади як Каховський професійний ліцей сфери послуг мають не просто існувати, а розвиватися, отримувати додаткове фінансування. Адже, саме ліцеї та училища нині здатні випустити освічені кваліфіковані кадри.