Каховський підприємець створює організацію для порятунку червонокнижних журавлів

На Херсонщині продовжують гинути червонокнижні птахи – сірі журавлі та огарі. В області системно проводяться комісії з ТЕБ та НС, Херсонська облдержадміністрація намагається контролювати ситуацію, проводять виїзди на сільськогосподарські поля… Та журавлі далі продовжують гинути.

Ми поговорили з приводу цієї проблеми із депутатом Херсонської обласної ради від політичної партії «Слуга народу» Данилом Репілевським, який водночас є фінансовим директором сільськогосподарського підприємства, що територіально знаходиться у зоні загибелі червонокнижних птахів.

«Птахи гинуть вже другий місяць і я бачу, що на рівні комісій з надзвичайних ситуацій цю проблему не можливо вирішити. Я думаю, що треба долучатись не тільки чиновникам, але й громадським активістам та, звісно, представникам фермерських господарств, незалежно від того, чи причетні вони до загибелі птахів. Сьогодні складно оцінити, з яких причин не вдається врешті розв’язати проблему: брак експертів в роботі, необхідність додаткових законних механізмів, можливо необхідне фінансування… Саме тому я прийняв рішення створити та очолити організацію, що займатиметься реальним порятунком постраждалих птахів. Крім цього, хочу звернути вашу увагу на те, що проблема масштабніша, ніж про це говорять. Гинуть не тільки рідкісні птахи, але й інші учасники польової екосистеми – зайці, граки та дикі качки крижні. Щоб уникнути реальної екологічної катастрофи, нам варто всім включитись у роботу», – говорить Данило Репілевський.

Нагадаємо, 23 лютого до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшло повідомлення від директора заповідника «Асканія-Нова» Віктора Гавриленка про нові випадки загибелі птахів. Фахівці Чаплинського управління Держпродспоживслужби у дендропарку та озерах на території зоопарку виявили 187 трупів птахів, серед них червонокнижну качку огар. Починаючи з 24 лютого на території заповідника загинули ще 369 перелітних птахів. 28 березня на території Зеленопідської громади знайшли 106 сірих журавлів та 27 огарів мертвими. Напередодні, 27 березня, на території заповідника «Асканія-Нова» виявили мертвими 61 сірого журавля.

Попередньо експерти розглядають, що причиною загибелі даних птахів є препарат на основі бродіфакуму. 

Як зазначають у Держпродспоживслужбі, препарат, від якого ймовірно гинуть птахи, дозволений до використання в Україні, і відсутнє державне регулювання, норми, які б якимось чином регламентували внесення таких препаратів. На препаратах є рекомендації виробника: за одними рекомендаціями препарат рекомендують вносити поверховим методом (розкидати по полю), за іншими – його треба засипати у нори та притоптувати.