Каховські правоохоронці оперативно встановили розкрадача надгробків з кладовища

В м. Каховка в поліцію в один вечір звернулися дві місцевих мешканки. Жінки розповіли, що на кладовищі невідомий зловмисник викрав металеві вироби з могил родичів заявниць. За кілька годин поліцейські встановили, що до вчинення цих крадіжок причетний 18-річний уродженець Бериславського району. Наразі вирішується питання про повідомлення йому підозри в скоєнні злочину, передбаченого ст. 297 Кримінального кодексу України «Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого», повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

Перша заявниця повідомила про зникнення з могили батьків металевого хреста та підставки для квітів. Інша потерпіла — про викрадення металевої огорожі з могили матері. Поліцейські почали відпрацьовувати місця прийому металобрухту та осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя або раніше притягувалися до відповідальності за вчинення аналогічних злочинів.

Як розповів начальник сектору превенції місцевого відділення поліції Віталій Сенчин, дільничні офіцери постійно проводять роз’яснювальну роботу із приймачами металобрухту щодо приймання металовиробів сумнівного походження. І з цього питання із підприємцями досягнуте повне порозуміння. Тому під час відпрацювання отриманих заяв один із мешканців міста, який наразі проводить на території свого домоволодіння будівельні роботи та іноді з метою економії купує вживані металовироби, розповів поліцейським, що певний час тому до нього приходив молодик із металоконструкціями, які використовують здебільшого на цвинтарях. Також чоловік надав дільничним підтверджуючі фото, на яких був зображений й здавач металу.

Впродовж кількох годин поліцейські встановили особу молодого чоловіка, якому 18 років. Він є мешканцем Бериславського району та періодично приїжджає до Каховки купувати наркотики, адже є наркозалежним і вживає синтетичний психостимулятор відомий під назвою PVP.

Наразі вирішується питання про повідомлення юнаку підозри в скоєнні злочину, передбаченого ст.297 Кримінального кодексу України «Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого». Триває досудове розслідування.