Каховські хірурги лікують варикоз без скальпеля

Свого часу хірурги Каховської ЦРЛ були піонерами із впровадження лапароскопії – сучасного методу хірургії, в якому операції на внутрішніх органах проводять через невеликі отвори, в той час як при традиційній хірургії потрібні великі розрізи.


Тепер в хірургічному відділенні зроблений ще один крок по шляху науково-технічного прогресу: придбаний і запущений в роботу лазерний коагулятор «Ліка-хірург» останнього покоління для високотехнологічного лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок будь-якого ступеня складності.

– Мова йде про сучасну малотравматичну методику. Даний апарат є одним з прекрасних інструментів для лікування розширення вен: у хворі вени вводять катетер, через який, образно кажучи, «спалюються пробки», які там знаходяться. Завдяки лазерній методиці крововтрата незначна, пацієнт набагато менше відчуває болю, а термін перебування у відділенні скорочується до доби, – розповідає хірург Каховської ЦРБ Олександр Думінець. – Лазерний коагулятор працює вже три місяці, тільки за перший тиждень зроблено 5 операцій. Щомісяця здійснюється 2-3 десятки таких операцій. Для порівняння: саме таку кількість хірургічних операцій із застосуванням скальпеля робили протягом року. Такого апарату немає ні в жодній іншій районній лікарні Херсонської області. Так що ласкаво просимо мешканців Каховського та інших районів Херсонщини, котрі потерпають від варикозу, до нашого хірургічного відділення!

На фото: Хірурги Валерій Романенко (завідувач відділенням), Валерій Баранов, Віталій Сєров і Олександр Думинець разом зі своїм лазерним помічником.