Каховське товариство інвалідів «Надія» хочуть виселити?

«Надію» виселяють? Саме із таким острахом до редакції звернулись представники каховського міського товариства інвалідів «Надія». Адже, нещодавно, 3 серпня, мали зустріч із директором комунального підприємства «Каховська керуюча компанія» Олександром Проценко. 

«Нас звинувачують у нецільовому використанні приміщення, що ми орендуємо в багатоквартирному житловому будинку по вул. Кірова, 15 (Олеся Гончара) для розміщення офісу нашого товариства. Усі присутні (а таких зафіксовано 17 осіб, – прим. автора) чули про те, що у нас хочуть забрати комп’ютерний клас і актовий зал. Крім цього, влізли у використання нами електромереж, хоча до чого тут «ККК»? Ми маємо прямий договір з Херсонобленерго. Всі зручності зробили власними руками за допомогою меценатів та спонсорів. Сходи до підвалу відремонтували самостійно, привели усе до ладу. Вони ж, як орендодавці жодної гривні тут не витратили. І ми не проти: не чіпали нас – і добре. А тепер, коли приміщення стало кращим, можна й відібрати, аби здати в оренду комусь іншому за більш високу платню? Це є прямим порушенням законодавства та умов договору оренди» розповідає голова товариства Людмила Причина. 

Фактично, товариство «Надія» має в оренді частину підвального приміщення за вказаною адресою площею 136,86 кв.м. строком до 1 вересня 2020 року. Це право зафіксовано діючим договором. І його перегляд не можливий в односторонньому порядку, що, ніби, намагається зробити комунальники. 

Усі свої права та діяльність товариство інвалідів чітко регламентує Конституцією України, Конвенцією про права інвалідів, Законом України «Про громадські об’єднання», ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»,  а також відповідними постановами Кабінету Міністрів України та Указом Президента «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю». 

Тож, невже місцеве комунальне підприємство хоче відібрати у каховських інвалідів офіс та центр їх дозвілля? – Із цим питанням ми звернулись до КП «Каховська керуюча компанія». 

«Виселити, ущемити права товариства, – таких цілей ніхто не ставив»,   емоційно пояснює директор КП «Каховська керуюча компанія» Олександр Проценко

Чому ж тоді виникли непорозуміння і безпосередній конфлікт між комунальниками та громадськістю? 

«Мова йде про те, що у місті великий попит на оренду приміщень. Для того, аби я, як новий директор, розумівся у ситуації,  та й загалом така процедура необхідна для порядку, – було вирішено провести технічну інвентаризацію приміщень. Це має відбуватись раз на рік. Є такі орендарі, які займають приміщення і не платять, є такі – платять, але займають площі більші, ніж це передбачено договором. Тож, ми як розпорядники приміщень має слідкувати за порядком. Така ситуація сталася і по підвальному приміщенню на Кірова, 15. Ми візуально виявили невідповідність приміщень, що перебувають в оренді, дійсності. Задали питання орендарю, прийшли із технічною інвентаризацією на місце»,  пояснює Проценко. 

Ніби все логічно, але от чому керівник «ККК», який восени на посаді вже перебуватиме цілий рік все ще називає себе «новим директором» – зрозуміти складно. Схоже, зручна позиція…

У акті технічної інвентаризації та й за словами самого керівника КП виявлено чимало невідповідностей технічній документації окреслених приміщень. 

З цим, частково, погоджується і представники «Надії» та запевняють, що їх провини у цьому не має. Бо ж комунальники посилаються на технічну документацію аж 1973 року. А от ділянки, де відбулись несанкціоновані реконструкції обіймали раніше інші орендарі, а, отже, і відповідальність на них. 

Директор КП наполягає на тому, що товариство «Надія» без узгодження із орендарем, тобто самим КП, надає частину приміщень у суборенду іншим організаціям та підприємцям. Та навіть більше – нібито перепродає електроенергію. Жодних дозволів та документів на узгодження таких дій в «Керуючій» не має, відсутні вони і у міському виконкомі.

Із цього приводу у товаристві «Надія» все легко пояснюють. Такі звинувачення – лише домисли, адже станом на сьогодні жодного офіційного договору суборенди «Надія» не має, адже й узгоджувати нічого. 

А про «бізнес» на електриці взагалі вражені, адже сплачують усі рахунки самостійно і мають безпосередні стосунки з Херсонобленерго. Що, між іншим, в нашому місті серед орендарів комунальних приміщень не надто популярно. Прямих договорів ніхто не заключає, а електрику «перекуповують» у самої ж «ККК». 

У «Керуючій» повідомляють, що у випадку того, якщо діалог з «Надією» не буде налагоджено, а всі недоліки орендарі не усунуть, то вони будуть змушені зробити відповідні приписи та взагалі розірвати договір оренди з недобросовісними користувачами приміщення. 

В свою чергу, аби захистити власні права, а також дотримання положень договору оренди товариство «Надія» звернулась до депутата Каховської районної ради Олександра Бойка за юридичною допомогою. В результаті чого були направлені відповідні звернення до міського голови Андрія Дяченка, а також начальника управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради Андрія Скрипніченкаіз проханням особисто втрутитись у врегулюванні питання між «Надією» та «Каховською керуючою компанією». 

Тож, на чиїй стороні правда? Чи дійсно представники «Каховської керуючої компанії» хочуть навести лад у комунальному майні міста чи посягають на права інвалідів та їх громадське волевиявлення у Каховці?

«За матеріалами Каховської Зорі»