Каховська районна рада змінила черговість свого скликання

Каховська районна рада на VI сесії, яка відбулася 23 березня, змінила черговість свого скликання з першого на восьме.

Необхідність такого рішення пояснив голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку Сергій Карпеченко: «У протоколі територіальної виборчої комісії було зазначено, що Каховська районна рада є першого скликання. Але наші юристи додивилися, роз’яснення надійшли про те, що не може змінюватися черговість рад і всі вони повинні бути одного скликання по всій території Україна. Тому надійшла пропозиція впорядкувати це питання і зробити черговість правильною — внести відповідні зміни і вважати скликання Каховської районної ради восьмим. Крім того, необхідно внести зміни до всіх попередніх пяти сесій, що це були засідання восьмого скликання».

«Навіть Херсонська районна рада теж буде восьмого скликання, як і всі інші», — додав голова ради Валерій Брусенський.

Згідно Закону «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)», відлік скликань органів місцевого самоврядування розпочинається із скликання, обраного на виборах 1990 року, яке вважається першим.

У січні Верховна Рада внесла зміни в цей закон, відповідно до яких ради, обрані на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, вважати представницькими органами місцевого самоврядування (радами) восьмого скликання.