Каховська районна рада ліквідували три заклади і вийшла зі складу засновників ще двох

Цього тижня в Новій Каховці відбулась 5-та сесія Каховської районної ради першого скликання, яка розглянула 10 питань порядку денного.

Народні обранці вирішили ліквідувати одразу три районних заклади: Чаплинський центр первинної медико-санітарної допомоги, Каховський центр надання соціальних послуг та Каховську ДЮСШ «Колос».

Згідно діючого законодавства, новоутворена Каховська райрада, як правонаступник майна ліквідованих районів, зобов’язана передати територіальним громадам усі районні об’єкти. Проте жодна з ОТГ не погодилась взяти на себе утримання вказаних закладів. Та якщо голосування по центру соцпослуг і ДЮСШ пройшло без проблем, то ситуація з ліквідацією ЦПСМД викликала у частини депутатів занепокоєння, що мешканці колишнього Чаплинського району можуть залишитися без первинної медичної допомоги. Попри навіть те, що ЦПСМД де-факто втратив свій статус через кадрові проблемі — тут залишилося лише троє лікарів з мінімально необхідних семи, через що центр не може надавати населенню повноцінні медичні послуги.

Так, наприклад, депутат Олександр Думінець запропонував не поспішати з ліквідацією, потягнути час, зберегти центр, щоб згодом, якщо це можливо, реорганізувати його в амбулаторію.

Зрештою, крапки над «і» розставив голова райради Валерій Брусенський«Сьогодні фактично ця установа не може працювати. Ми можемо або потягти час, або почати процес ліквідації і тим самим підстьобнути вирішення цієї проблеми. Ми більше місяця працювали по цьому питанню – результату немає. Якщо відкладемо ще на місяць-півтора, то знову повернемося до цього ж рішення. Нічого не зміниться.

Неможливо звинувачувати тергромади через те, що вони не прийняли центр. Це їх право, вони вважають, що їм центр не потрібен. Якщо їм це не потрібно, ми не можемо їх змусити. Місцеві громади не зобов’язані прийняти колишнє районне майно, вони самі вирішують, що брати, що не брати, або взагалі створити своє».

У підсумку, більшістю голосів, 24 з 34, райрада підтримала рішення про ліквідацію Чаплинського районного ЦПСМД.

Ще два рішення стосувалися виходу Каховської районної ради зі складу засновників — редакції газети «Каховська зоря» і Каховської центральної районної аптеки. Перше з них повинні були ухвали депутати «старої» райради ще до 1 січня 2019 року, але з невідомих причин вони цього не зробили. А другим рішенням Каховська райрада передала права засновників аптеки Каховській міській раді.

Рада також внесла зміни до двох рішень 3-ї сесії, затвердила звіт про виконання Верхньорогачицького районного бюджету за 9 місяців 2020 року і підтримала запит депутата Ольги Ухової щодо ситуації в Каховській районній лікарні.