Каховська прокуратура вимагає повернути навчальному закладу землю площею понад 250 га

За позовами Каховської місцевої прокуратури судом відкрито провадження у справах щодо визнання недійсними трьох договорів про співпрацю з організації виробничої практики, обробітку землі та вирощування сільськогосподарської продукції та повернення понад 250 га землі вартістю 13,5 млн грн навчальному закладу.

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.


Встановлено, що в березні 2019 року між фізичною особою – підприємцем і професійним ліцеєм укладено три ідентичні договори в порушення вимог чинного законодавства, які приховують під собою факт передачі оренди землі, що перебуває в постійному користуванні ліцею.


Прокуратурою з’ясовано, що під виглядом організації місць для проведення виробничої практики учнів, ознайомлення їх з інтенсивними технологіями вирощування та збирання сільськогосподарських культур, а також залучення до роботи на новій сільгосптехніці, земля використовувалась у комерційних цілях. У навчальному закладі не розроблено та не погоджено відповідні плани навчально-виробничої практики, а стажування не відбувалось.


Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати недійсними укладені правочини, повернути сільгоспземлю навчальному закладу для використання її виключно в інтересах дітей.