Каховка: чи працюють ліфти у висотках

У Каховці Херсонської області 71 ліфт. З них 61 – на балансі ОСББ і 10 обслуговують житлово-будівельні кооперативи. Наразі всі працюють, хоч більшість і потребує ремонту. Про це Суспільному розповів перший заступник Каховського міського голови Руслан Романенко.

“Тільки 2 з 71 ліфта віком до 25 років. Є ліфти, яким виповнилося вже більше 40 років. Їх ремонтували, проводили капітальні ремонти, але на даному етапі вони підходять до такого віку, що за 2-3 роки доведеться масово ремонтувати всі ліфти”, – каже перший заступник голови.

Цьогоріч 4 ліфти у багатоповерхівках Каховки потребували капітального ремонту. Два відремонтували у січні, ще два планують у травні. Ремонти були виконані коштом мешканців будинку, говорить Руслан Романенко. Діяли за такою схемою: люди сплачують внесок в ОСББ, а ОСББ сплачує у Каховліфт. 1700 грн за один ліфт на місяць.

“Легше ремонтувати, коли робити це спільно. Але зараз у квартирах залишається багато пенсіонерів, які не можуть самі фінансувати, тому влада міста йде на зустріч і запроваджує програми співфінансування. Крім того, у нас є програма, за якою ми прийняли позитивне рішення. Це – «Наш дім». Коли за рахунок держави можна отримати 60 відсотків компенсації за ремонт того ж даху чи термомодернізації, чи за ремонт якихось комунікацій”, – розповів Романенко.

Анатолій Сафонов проживає на сьомому поверсі, часто ходить пішки, але каже, що то спеціально – для зарядки.

“Працюють. Коли світла немає, зупиняються, а так працюють увесь час. Я орієнтуюсь по своєму ліфту, я живу у другому під’їзді. Люди не скаржаться, значить, нормально”, – каже чоловік.

Голова правління ОСББ “Круглий будинок” Тетяна Юрчук підтверджує – ліфти працюють без перебоїв.

“Що хочу сказати про ліфти, вони працюють, у мене претензій немає, якщо щось ламається, зупиняються. У нас у кожному ліфті висить номер телефона диспетчера “Каховліфт”. Хлопці працюють оперативно. У них є диспетчерський пункт, приходять майстри і усувають проблему”, – каже Тетяна.

Наразі у будинку збирають гроші, щоб капітально відремонтувати підйомник.

“У нас цього року на капремонт стають 6 ліфтів. Для проведення капремонту ми вже зібрали 11 тисяч. До листопада на ремонтному фонді у нас має бути 200 тисяч. Тобто за капремонт ми платимо самі”, – розповіла Тетяна Юрчук.

Голова правління ОСББ говорить, що такі кошти зібрати важко, тому звернулися до міської ради із проханням про співфінансування 50 на 50.

“Ми розробляємо програму зі співфінансування ремонту ліфтів. Люди не потягнуть точно самі і доведеться, не зважаючи на якесь невдоволення людей, нам фінансувати. Не знаю, чи у цьому році, бо цього року у зв’язку із ковідним періодом у нас бюджет наповнюється, але вільних коштів немає, ми одразу їх витрачаємо на різні програми по ковіду”, – каже перший заступник міського голови Руслан Романенко.

джерело