Каховчани заплатять з власної кишені 2,5 мільйони гривень за «помилки» посадовців

В понеділок, 13 листопада, господарський суд Херсонської області задовольнив заяву ліквідатора КП «Наш дім» О. А. Сашина про стягнення з Каховської міської ради та виконавчого комітету 2 565 652 грн.11коп. Кошти повинні піти на ліквідацію боргів КП «Наш дім» перед кредиторами.

Більш того, саме така ситуація й була підставою для ініціювання податковою службою справи про банкрутство КП «Наш дім».

Назріває питання – хто винний? Безумовно, відповідальність на головній посадовій особі, керівнику міської ради – міському голові.  

За словами ліквідатора комунального підприємства, він звертався до міського голови з проханням привести ситуацію з КП «Наш дім» в законне русло, врегулювати питання до судового засідання, але отримував лише відписки і відмови, які полюбляє давати Андрій Дяченко.  

Як відомо каховській громаді, головним ініціатором саме такого «реформування ЖКГ» у місті – передача майна двох КП, «Наш дім» та «Житловик-Свєтлово», до КП «Каховська керуюча компанія» – був депутат Каховської міської ради VI скликання Павло Філіпчук. Вже будучи депутатом і VII скликання, він неодноразово підкреслював свою значущу роль в реформуванні КП міста. Дореформувались – не інакше і руку до таких реформ «доклали» чимало посадовців.

Так, усі безпосередні дії в цьому напрямку з боку виконкому  вчинювали працівники під керівництвом заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (напрямок економіки) Івана Орєхова.

Інтереси міськради в програних у 2012-2013 роках судових процесах щодо незаконної передачі майна з комунальних підприємств до КП «ККК» здійснював адвокат Сергій Яковенко, який ще і у 2016-2017 році заявляв про правильність і законність позицій міськради та його як адвоката (і це не дивлячись на наявність рішень судів усіх інстанцій!).

В той самий час, Андрій Дяченко вину за передачу майна з одних комунальних підприємств до КП «ККК» завжди покладає на попередників, але сам з листопада 2015 року не вчинив жодної дії, аби привести ситуацію в комунальній сфері міста до вимог законодавства. Та навіть більше, ухилявся від виконання рішень судів і сприяв тому, що КП «Наш дім» продовжує отримувати збитки.

Натомість, матеріали справи у господарському суді містять висновок органу Міністерства юстиції України про наявність ознак фіктивного банкрутства КП «Наш дім», яке вчинилося саме завдяки посадовцям виконавчого комітету у 2011-2012 рр. Навіщо і для чого – питання відкритті.

Судове рішення прийнято, особи, які сприяли порушенню законодавства, всім відомі, збитки для міського бюджету – чималі, тож справа за правоохоронними органами.

Хочимо звернути вашу увагу на те, що це не остання судова справа по КП «Наш дім».

Ліквідатор планує повернути на рахунки підприємства 25 млн. грн. статутного капіталу КП «Наш дім» та свою заробітну плату.  А на сьогодні це вже майже 500 тис. грн.! І все це вкотре  буде сплачуватися не з кишені чиновників, а з нашої з вами.