Як жителям Херсонщини перейти до нового постачальника газу

Жителям області можна обрати будь-якого українського постачальника, який має відповідну ліцензію. Заступник директора Департаменту розвитку територій облдержадміністрації Іван Чорний надав детальну інформацію щодо особливостей зміни газопостачальної компанії, повідомляє пресслужба Херсонської ОДА.

Чому треба змінювати газопостачальника?

З 1 серпня для побутових споживачів в України відкрито ринок природного газу. Через те, що з 1 грудня ТОВ «Херсонрегіонгаз» не має можливості здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам Херсонщини, жителі області мають обрати нового газопостачальника.

Наразі ті споживачі, які до 1 грудня не обрали постачальника, автоматично стали споживачами ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», як постачальника газу «останньої надії» та відповідно отримували від цього підприємства рахунки на оплату за спожитий газ.

У які терміни треба змінити газопостачальника?

Максимальна тривалість постачання природного газу постачальником «останньої надії» не може перевищувати 60 днів та в будь-якому випадку не має тривати довше, ніж до кінця календарного місяця, наступного за тим місяцем, у якому почалося фактичне постачання природного газу споживачеві постачальником «останньої надії».

Тому жителям області варто визначитися: змінювати компанію постачальника газу чи залишатись клієнтом «Нафтогаз України».

Якщо побутовий споживач протягом 60 днів, починаючи з 1 лютого 2021 року, не уклав відповідний договір з постачальником природного газу, він має припинити використання природного газу.

Де отримати рахунок за спожитий газ?

Рахунки за спожитий газ можна отримувати на офіційному сайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» у розділі «Постачальник останньої надії». Необхідно ввести особистий  ЕІС-код, який можна дізнатися в особистому кабінеті на офіційному сайті ТОВ «Херсонрегіонгаз», або безпосередньо у товаристві.

Як обрати газопостачальну компанію?

Перелік постачальників, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу оприлюднено на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг за посиланням: www.nerc.gov.ua. Нового постачальника можна обрати навіть з іншого регіону країни.

На сайті обраного підприємства необхідно заповнити заяву на приєднання, а також відправити копії необхідних документів, підкріплених електронним підписом.

Що робити, якщо маєте переплату за газопостачання?

Споживачі зобов’язані здійснити повний остаточний розрахунок з ТОВ «Херсонрегіонгаз».

Разом з тим, побутові споживачі, у яких на особовому рахунку є переплату за послугу газопостачання, мають з паспортом та оригіналами платіжних документів із заявою про повернення відповідних коштів звернутися до ТОВ «Херсонрегіонгаз».