Як впровадити справедливі ціни на газ для українців

Народний депутат Іван Вінник нагадав про те, чому в Україні досі не встановлено справедливі ціни на газ для населення, а також запропонував керівнику уряду Володимиру Гройсману вжити термінових заходів для вирішення цієї проблеми. Про це народний обранець написав у Фейсбуці.

«Цей допис про питання ціни на газ для населення, чому МВФ наполягає на її підняті та що треба зробити, щоб ціну не піднімати, а можливо навіть зменшити.

Більше половини спожитого в Україні газу – це газ видобутий з надр України.

Стаття 13 Конституції України говорить «надра … є об’єктами права власності Українського народу».

Складно припустити, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) не знайомий з цим положенням Конституції України.

Водночас МВФ так само добре знає, що уряд Гройсмана та НАК “Нафтогаз України” досі не мають єдиної бази споживачів газу України.

А споживачі є різні. Перший та головний – це народ України, який вочевидь має право на пільгову ціну на підставі ст. 13 Конституції. Другий – це бізнес, головною задачею якого є отримання прибутку, то й ціна на ресурси має бути ринковою.

Інформація про споживачів прихована в приватних облгазах, більше половини яких належать Фірташу.

Навіть сьогодні при різниці орієнтовно в 5 грн/м³ у вартості газу для населення та бізнесу, приховування та викривлення реального балансу споживання на рівні облгазу є дуже вигідним “бізнесом”.

В «найкращі» для Фірташа часи через облгази розкрадалося до 100 млрд грн на рік.

Тому в умовах такого примітивізму державного управління МВФ наполягає на єдиній ринковій високій ціні на газ.

Для того щоб забезпечити населенню пільгову ціну на газ українського видобутку, ми з колегами спробували вирішити описану вище проблему.

Для цього був зареєстровано законопроект (№6391-1), яким пропонується зобов’язати облгази передати персоніфіковану інформацію про споживачів уряду та НАК «Нафтогазу України»

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1…

Законопроект було провалено. Провалено лояльними до Фірташа депутатами та фракціями. Всі деталі є на сторінці законопроекту вказаній вище.

У якості резюме до написаного, радив би прем`єр-міністру Гройсману наступне.

 
Припинити приймати банальні рішення по перенесення дати підвищення ціни газу для населення. 


Припинити важко зітхати, розуміючи невідворотності вимог МВФ, які знищать всі електоральні перспективи політика Гройсмана, а вжити урядом термінових заходів по створенню бази даних споживачів газу та керуючись Конституцією України впровадити справедливі ціни на газ для населення й залишити ринкові для інших категорій».