Як облаштувала свій побут археологічна експедиція на Бериславщині

На Херсонщині триває шоста міжнародна археологічна експедиція. Досліджують фортецю часів Великого князівства Литовського. Як облаштовано побут археологів та волонтерів.

Наметове містечко поблизу села Тягинка розгорнули 28 липня. Тут живуть археологи та волонтери Південної Середньовічної експедиції.

Стефан — волонтер, навчається у Польщі, участь у розкопках бере вперше. Говорить — жити у наметовому містечку йому подобається.

“Не прокидаюся по будильнику. Вже біологічно організм прокидається, хочеться на розкопки, піти, щось знайти. Ніхто не будить. Тут файно. Волонтери працюють на такій невідомій енергії. Нам подобається тут, нічого зайвого не треба, намет, каримат, вода, душ і можна жити”, — розповідає Стефан.

Сніданок, обід і вечеря тут теж за розкладом, говорить комендантка наметового містечка Марина Войтенко.

“Десь 30 людей щоденно в таборі. Кухня в нас домашня, ми готуємо тричі на день. Маленька плиточка, каструля, допомагають усі. Сьогодні на обід буде суп з фрикадельками. А вчора був борщ український, литовці як спробували, говорять такого ще не їли. І їм дуже сподобалося.”, — каже комендантка.

Є тут і лабораторія, сюди археологи приносять свої знахідки.

Завідувач лабораторії Юрій Вілінов розказує, що кожна знахідка, яка має якесь значення упакована в пакеті.

“Це дужка з поливою. Це її етикетка, все відповідає записам у книзі”, — каже Юрій Вілінов.

Егле Маскалюнайте приїхала з Литви. Художниця теж живе у наметовому містечку. Говорить – все подобається.

“Все дуже цікаво тут, всі дуже товариські, це правда. І нас дуже смачно годують, борщ, ікра. Все добре”, — розказує художниця Егле.

Наметове містечко діятиме до 15 серпня, до цього часу триватиме Південна Середньовічна експедиція.

джерело