Як минула перша по-справжньому зимова ніч на території Нової Каховки

У ніч на 6 лютого зима не просто прийшла, а увірвалася в Нову Каховку – зі снігом і північним вітром. Однак перш, ніж милуватися її красою, мешканці громади відчули всі «земні» наслідки її приходу, повідомляє Новокаховська міська рада.

Після штормового попередження, яке синоптики надали напередодні, 4 лютого, рятувальники і комунальні служби Новокаховської ОТГ ретельно підготувалися до ліквідації можливих наслідків.

На території Новокаховської громади розгорнуто штаб, який працює цілодобово, підготовлено аварійні бригади і техніку. Про те, як минула перша по-справжньому зимова ніч на території громади, зранку 6 лютого повідомив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Олександр Бараніченко:

– Внаслідок негоди вночі без електрики залишились мешканці Дніпрян, Основи, Маслівки, Тополівки, Обривок, Райського, Веселого та Козацького, селища Східне. Без світла залишились і деякі райони Нової Каховки – мікрорайон «Сокіл», вул. Першотравнева, історична частина міста. На 9.00 відновлено електропостачання лише в Основі та Дніпрянах. На території Нової Каховки впало 9 дерев, деякі з них пошкодили лінії електропередач – частково пошкоджено освітлення міста. Зранку комунальні служби виїхали, щоб прибрати ці дерева – зокрема, в районі вул. Букіна, 72, санаторію «Джерельце», пр. Дніпровському.

На прибирання снігу в місті зранку виведено шість одиниць техніки рятувальників, КП «НК ШЕУ», «Екосервіс», «Основа», «НК ЖЕУ». Тротуари та дворові проїзди розчищають 57 двірників – по місту та в Основі. У Таврійську на розчистку доріг вивели три одиниці техніки, доріжки для пішоходів розчищають 30 двірників.

Всі автобуси вийшли на маршрути. Автовокзал поки працює.

Ввечері 5 лютого сталося відключення електроенергії в будинку №22 по вул. Першотравневій. Місце пошкодження кабелю одразу визначити не вдалося. Зранку 6 лютого туди виїхали працівники лабораторії РЕС. Коли знайдуть місце пошкодження – встановлять муфту і відновлять в будинку електропостачання. Але мешканців будинку – а це 111 абонентів – попередили, що роботи з відновлення триватимуть близько 6 годин.

Синоптики прогнозують на другу половину дня 6 лютого зниження температури повітря, сильний вітер і сніг. Завдання рятувальників і комунальних служб на сьогодні – прибрати сніг на дорогах і тротуарах міста, забезпечити рух транспорту і пішоходів. А також відновити пошкоджені електромережі.

Щодо газо- та водопостачання: з постачанням газу проблем не виникало. Стосовно водопостачання – внаслідок пошкодження електромереж і припинення електропостачання в деяких районах міста відключились дві КНС – насосні станції. На ранок 6 лютого насосні станції працюють, водопостачання відновлено.

На відновленні електропостачання по місту працює 5 бригад РЕС. Рятувальники приймають дзвінки від водіїв, чиї машини з’їхали з дороги або застрягли в снігових наметах, і надають їм допомогу, а також допомагають працівникам «Екосервісу» в розпилюванні дерев, які впали.