Іван Вінник провів зустрічі з громадами Бериславщини, Горностаївщини та Нової Каховки

«Вчора видався вкрай насичений день, – написав у Фейсбуці кандидат у народні депутати Іван Вінник, – Все розпочалось із візиту до села Ольгівка Бериславського район.


На зустрічі люди громади щиро подякували за зроблені енергозберігаючі вікна в сільській школі.


Дуже приємно було чути окрему подяку Благодійному фонду Івана Вінника: за низку важливих проектів, реалізованих в селі. Після плідної конструктивної розмови, ми запланували спільними зусиллями із селом на місцевій «казкової галявини» встановити сучасний дитячий майданчик.

У селі Високе Бериславського району сільський клуб був переповнений жителями громади. Зокрема, педагогічний колектив школи села Високе та сільський голова подякували за відремонтовані покрівлі школи. Встиг поділитись із жителями планами своєї програми щодо накладення мораторію на закриття сільських шкіл терміном на 5 років, визначив інші пріоритетні напрями щодо забезпечення середньої освіти в селі.

Другу половину дня я присвятив Горностаївському району, де ми провели зустріч з мешканцями села Заводовка. Головна дискусія дня пройшла насичено та продуктивно і стосувалася Центральної районної лікарні. Існування цієї лікарні знаходиться під великим ризиком, у зв’язку з тим, що Горностаївський район реорганізувався в 3 об’єднані теритріальні громади (ОТГ), кожна з яких, мріє про забезпечення своєї автономності. А тому, з метою забезпечення завантаженості ЦРЛ, збереження кваліфікованого складу лікарів цього закладу та для зміцнення матеріальної бази – останній рік я активно працюю над створенням на потужностях Горностаївки – військового госпіталю Південного регіону. 


Так, в минулому році за моєї участі відбувся візит із заступником Міністра оборони України – Шевчуком Олегом Миколайовичем, а також із начальником Головного військово-медичного управління – начальником медичної служби ЗС України – Хоменком Ігорем Петровичем. Консультації тривають й досі. Я поставив собі чітку ціль – реалізувати цей непростий але важливий проект щодо будівництва госпіталю.

Остання зустріч у Горностаївському районі відбувалась в селі Каїри. Воно на сьогоднішній день входить у склад ОТГ, з центром у с. Любимівка Каховського району. Ми не робили в с. Каїри ніяких проектів, і тому я прийняв рішення – відвідати цю громаду із питаннями: «чому вони не звертаються за допомогою та підтримкою до свого нардепа» і «чи справді в них виходить все так добре, що навіть наша допомога не потрібна?». Виявилось, що наявна неабияка кількість проблемних питань, які були вивчені та взяті до уваги, а першим важливим кроком, який ми зробимо спільно – капітально відремонтуємо Каїрську школу I-III ступенів.


Цей день завершив зустрічами в рідній Новій Каховці. Найбільш резонансе питання, яке було порушене під час візитів – ідея будівництва басейну комплексу «Н2О». Громада м. Нова Каховка була дуже занепокоєною, оскільки для проекту будівництва такого невеличкого, неолімпійського стандарту басейну відведено близько 15 га заповідної, охоронюваної прибережної зони. Багато хто сприймає це як аферу з метою банально вкрасти землю»,– вважає Іван Вінник.