Іван Вінник: на наступному засіданні РНБО обговорюватимуться зміст, форма та перелік санкцій щодо РФ

На наступному засіданні РНБО обговорюватимуться зміст, форма та перелік санкцій щодо РФ. Про це у коментарі прес-службі фракції повідомив народний депутат фракції партії «Блок Петра Порошенка», секретар Комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник.

«Зараз, спільно з нашими партнерами – США, ми працюємо щодо персональних санкцій по відношенню до представників великого капіталу РФ, так званих, олігархів. Це компанії чи групи, які сьогодні будують Керченський міст на окупованій території, це групи, які фінансують оборону промисловість Росії – «Альфа-банк», «Альфа – груп». Також мова йде про компанії наближені до Роснєфті, компанії, які будують Північний потік – 2. Також мова йде про людей, які відверто втручались в виборчий процес в США, тощо», – зауважив політик.

За його словами, Україна наразі діє спільно з партнерами щодо запровадження відповідних персональних санкцій по відношенню до цих осіб і їх власності, яка знаходиться, в тому числі, і в Україні.

“Так, активи, які належать Дерипасці або Фрідману, зокрема, Миколаївський глиноземний завод, “Альфа-банк” та інше, не можна буде виводити з України, продавати, змінювати їхню форму власності до тих пір, поки ситуація з російською агресією не буде врегульована», – підкреслив парламентар.

Також, Іван Вінник повідомив, що очікується засідання РНБО, де будуть обговорюватися зміст, форма та перелік санкцій, юридичних і фізичних осіб, по яких Україна буде вводити певні обмежувальні заходи.

“Отже, буде прийнято рішення РНБО, яке буде оформлене в указі президента і буде обов’язковим до виконання виконавчій гілці влади», – резюмував політик.

джерело