Іван Вінник: «Гроші треба віддавати в кожен окремий округ, а не політичним партіям»

В Україні була  спроба скасувати народне представництво у Верховній Раді.

Скасувати факт того, що у нас взагалі є народні депутати. Була спроба скасувати мажоритарку. Пропонувалось весь склад Верховної Ради обирати виключно по партійних списках. Таким чином у нашому 184 окрузі, такі у всіх 225 округах по Україні не було б народного депутата, який би працював і представляв інтереси громади.

Я порадився з нашими виборцями. Всі категорично засудили таку ініціативу. Всі підтримали рішення Верховної Ради, що скасовувати народне представництво у Раді не потрібно. Я особисто погоджуюсь, що може подобатись чи не подобатись моя робота  особисто як Івана Вінника у Верховній Раді, так  і по відношенню до цього округу. Але я народний депутат від цього округу і він завжди тут буде.

Люди хочуть бачити свого депутата, спілкуватись з ним особисто, передавати до нього звернення. Вони хочуть щоб депутат залучав бюджетні кошти і ремонтував об’єкти, на які не вистачає коштів органів місцевого самоврядування. Нам, до речі, вдалося в цьому році біля ста мільйонів з державного бюджету залучити додатково в бюджет нашого округу.

Люди хочуть мати своє представництво. Представника, якому можна написати звернення, поскаржитись на діяльність органів державної влади, отримати відповідь абсолютно на підставі закону.

Якщо депутати будуть обиратись по списках, то в нашу Херсонську область, яка знаходиться майже на відстані 600 кілометрів від Києва, ніхто ніколи не доїде. Люди, які будуть потрапляти у Верховну Раду, будуть потрапляти через партійну касу. Вони не будуть їздити агітувати на округа. Люди будуть голосувати за партію, а партія буде визначати свій закритий список депутатів. Можете представити на підставі якого критерію вони будуть визначатись.

Згідно реформи так званої боротьби з політичною корупцією запроваджено система, коли Національна агенція запобігання корупції має бюджет, який складає майже 700 мільйонів гривень, у наступному році буде мільярд, який частково розподіляється політичним партіям, представленим в Верховній Раді, на свою політичну рекламу та агітацію.

Моя думка, як мажоритарного депутата така: краще б ці 700 мільйонів віддали в кожен окремий округ, віддали б народу, люди більше б дякували. Політичним партіям давати гроші на борди не треба. Це є помилкове рішення, яке доведеться нам виправляти.