Ірина Салтикова: “Громадська рада – чудова площадка для донесення ідей по розвитку міста”

На засіданні Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради 15 березня відбулися вибори голови.

Чимало часу Громадська рада у Каховці працювала без голови, а виконуючим обов’язки був заступник голови Олександр Назарук.

На голосування були висунуті 3 кандидатури: Ірина Салтикова, Наталія Капустіна та Тетяна Паршикова. В результаті, перемогу із більшістю голосів здобула Ірина Салтикова (14 з 23).

Вона з 2016 року є головою правління ОСББ «Велика Куликовська, 92». Жінка має дві вищі освіти за фахом «Фінанси» і «Право». Бере активну участь у громадському житті міста. Так, в рамках «Бюджету участі-2017» її проект з установки спортивного майданчика зайняв перше місце і був реалізований. Ірина – член ГО «Каховська ініціатива».

Після обрання нова голова Громадської ради подякувала членам ради за довіру і пообіцяла активно відстоювати інтереси суспільства. Про її погляди на роботу Громадської ради у місті, перші кроки на новій посаді та про бажання змін у Каховці в цілому, – далі в інтерв’ю.

Ірино, з чого розпочалась ваша громадська діяльність?

З допомоги у зборі необхідний речей для Майдану 2013/14 років, потім волонтерська діяльність та допомога армії, робота у виборчому штабі одного з кандидатів у Президенти на виборах восени 2014 року, далі була участь у проекті «Громадський бюджет».

– Чому Ви вирішили увійти до складу Громадської ради?

– Вважаю, що Громадська рада – чудова площадка для донесення ідей по розвитку міста.

– Які питання першочергово розглядатиме Громадська рада у перспективі?

– Це питання надання медичних послуг населенню та їх якість. Звісно, благоустрій нашого міста, надання комунальних послуг населенню.

– На Вашу думку, що потрібно зробити для ефективної роботи ради?

– Донести до членів Громадської ради наші права, повноваження, можливості. Це дуже важливо, адже без розуміння нами своїх повноважень, Громадська рада так і не стане ефективною структурою, що може принести користь громаді. Також необхідне налагодження зворотного зв’язку між виконавчою владою міста та громадянами

– Розкажіть, будь ласка, про ваші перші кроки як голови Громадської ради

– Залучення експертів для проведення ряду навчальних заходів для членів Громадської ради з метою розуміння власних повноважень та можливостей. Необхідно визначити регламент роботи Громадської ради шляхом обговорення та прийняття. І звісно маємо розробити  реальну Стратегію роботи Громадської ради.