Інститут національної пам’яті вимагає демонтувати “Легендарну тачанку” і “Дівчину в шинелі”

Міський голова Каховки Андрій Дяченко оголосив «боротьбу за Тачанку». Про це він повідомив в соціальній мережі Фейсбук.

«Невтішні новини. Днями виконком отримав лист з жорсткою вимогою знести Легендарну Тачанку. Інститут національної пам’яті вважає, шо наймасштабніший памятник Херсонщини “символізує комуністичний тоталітарний режим” (лист в додатку) та підлягає негайній декомунізації.

16 січня я скликаю позачергову сесію, щоб захистити подальшу долю пам’ятника. Навіть не так. Долю не просто пам’ятника, а символу міста.


100% впевнений, більшість каховчан встануть проти декомунізації Тачанки. Як міський голова, також буду боротися за її збереження до останнього.

Знесення Тачанки – вимога нового керівника Інституту національної пам’яті, призначеного чинним президентом Зеленським і партією “Слуга народу”. Тому паралельно я готую звернення до президента, губернатора Юрій Гусєв і нардепа Володимир Іванов. Будьте певні, каховчани не пробачать, якщо ми дозволимо утилізувати Тачанку», — написав Дяченко.

Нагадаємо, «Легендарна тачанка» відкрита в 1967 р., є пам`яткою культурної спадщини національного значення (постанова Кабінету Міністрів від 03.09.2009 р. № 928).

Пам’ятник «Дівчина в шинелі» відкрили в 1983 р., до 40-річчя визволення Каховки від німецьких окупантів.