Херсонський аеропорт з вересня планують закрити на реконструкцію

З вересня в аеропорту Херсона планують розпочати роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги.

Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства “Херсонські авіалінії” Віталій Кучерук.

«Розіслали листа авіакомпаніям, щоб вони планували рейси на вересень. Якщо все ж таки аеропорт закриється, то ми повинні їх попередити за місяць. Як воно буде розвиватись, не скажу, бо тендером і роботами займається департамент інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації. Тобто, я не маю стосунку до ремонту смуги, моє завдання – проінформувати авіакомпанії», – розповів Віталій Кучерук.

Серпень аеропорт працюватиме за штатним розписом, говорить Віталій Кучерук. Про ситуацію у вересні він каже так:

«Поки що планується приймати всі рейси до 19 вересня, бо 20 вже планується закрити на ремонт. Якщо в обласній державній адміністрації скажуть, що нічого не виходить з реконструкцією, то будемо знову відкриті. Я не знаю всі ці будівельні моменти, графіки, тому точно нічого поки не скажу. Але як все буде за планом, то я дуже хочу, щоб на новий рік ми запрацювали».

Віталій Кучерук розповів, смуга, яку хочуть реконструювати, 1979 року. І щороку її латають. На це витрачали від 2 до 5 млн грн у бюджеті області. Тому реконструкція просто необхідна, каже директор аеропорту, бо це безпека пасажирів.

«Якщо буде смуга гарна, то це буде краще як для пасажирів, так і для авіакомпаній. Зараз з нами співпрацюють 5 компаній. Коли смугу відремонтують, ситуація значно покращиться. З початку року пасажиропотік становить 68 тисяч людей. Коли смугу відремонтують, вона буде більш якісна, безпечна, і тоді буде витримувати ще більше навантаження. А ми хочемо збільшити пасажиропотік у найближчі 3 роки до 500 000 пасажирів, а через 6 років – до 1 мільйона людей на рік», – розповів Віталій Кучерук.

джерело