Херсонські студенти працюють над проєктом «Каховські велодоріжки»

Наприкінці серпня Каховська міська рада приймала практикантів з Херсонського державного аграрно-економічного університету спеціальності «Архітектура та містобудування», повідомляє офіційна сторінка міської громади.

Практиканти завітали до Каховки, щоб розглянути варіанти розміщення велодоріжок у місті та запропонуватти свій студентський, молодіжний проєкт створення велосипедних доріжок.

За час практики гості з Херсона:

– зустрілися з міським головою Віталієм Немерцем, першим заступником міського голови Русланом Романенком і заступником міського голови Галиною Гондаревою та обговорили технічне завдання щодо створення проєктної пропозиції “Каховські велодоріжки”.

– познайомилися з працівниками відділу містобудування та архітектури Каховської міської ради, оглянули робочі матеріали відділу.

– разом з Русланом Романенком виїжджали на локації – можливе місце розташування велодоріжок – та визначалися з векторами розробки проєкту.

– завітали до міської універсальної бібліотеки, де відбулася онлайн зустріч з фахівцями університетів України, на якій було обговорено проєктні ідеї “велодоріжки в містах”. Один із місцевих спеціалістів – учитель географії ЗОШ №2 Олена Трапезнікова – розповіла присутнім про фактори, які формують імідж міста у доповіді “Імідж міста Каховка як інноваційний шлях підвищення його привабливості”.

– відвідали Каховський історичний музей. Практиканти ретельно підійшли до виконання поставленої задачі: познайомилися з історією міста; вивчили історико-проєктувальні матеріали; провели заміри, включивши до проєктних пропозицій місцеві туристичні локації – монумент “Легендарна тачанка”, дендропарк, сосновий бір, набережну міста, зону відпочинку біля Дніпра на ж/м Свєтлово. Не оминули увагою і промислові підприємства міста та історико-архітектурні будівлі – колишній кінотеатр, Каховський культурно-методичний заклад, центр дитячої творчості.

Здобувачі-практиканти були приємно вражені історією Каховки. Також вони дійшли висновку, що популярність велотранспорту у світі постійно зростає, що велосипед – це найбільш доступний, економічний, здоровий, екологічний, а також швидкий і безпечний (при дотриманні умов правильної організації дорожнього руху) транспортний засіб. Тому практика “Каховські велодоріжки” – це маленький, але дуже важливий крок назустріч розвитку велосипедної інфраструктури. Тож незабаром чекаємо на студентський проєкт створення велодоріжок у Каховці від майбутніх містобудівників.