Херсонщину вирішили поділити на 58 громад

Не три, а чотири. Саме таку кількість громад запропоновано створити у Новотроїцькому районі. Про це йдеться в оновленому перспективному плані, затвердженому на позачерговій сесії Херсонської облради 15 листопада.

До запропонованих облдержадміністрацією Новотроїцької, Сиваської і Громівської ОТГ депутати вирішили також включити й Чкалівську. До її складу мають увійти Подовська та Чумацько-Шляхівська сільські ради. Таким чином, до затвердженого перспективного плану формування територій увійшло 58 ОТГ Херсонщини.

Згідно цього документу, Генічеський, Іванівський та Верхньорогачицький райони передбачається реформувати за принципом “один район — одна громада”.

В Бериславському районі може залишитись 5 ОТГ. Новокаїри пропонується приєднати до Милівської ОТГ, а Максима-Горького і Степне до Новорайської ОТГ. Шість сільрад увійшли до Тягинської ОТГ, а Лиманецьку сільраду запропоновано приєднати до Дар’ївської ОТГ сусіднього Білозерського району.

До складу Новокаховської ОТГвключені Козацьке і Веселе Бериславського району, тоді як до Таврійської ОТГ віднесли Кам’янську, Новокам’янську, Чорнянську та Коробківську сільради Каховського району. Малокаховка має залишитись у складі майбутньої Каховської ОТГ.

По п’ять ОТГ планується створити в Білозерському та Голопристанському районах, в Олешківському — чотири, по три ОТГ — у Великоолександрівському та Скадовському районах.

Каїри Горностаївського району у перспективному плані залишились там, де й були — у складі Любимівської ОТГ на Каховщині. А Хорли, Новоолександрівка та Олексіївка включені до Каланчацької ОТГ.

— Херсонська ОДА пропонувала Чумацький Шлях включити до складу Тавричанської ОТГ Каховського району. Тим більше, що вони самі вже прийняли таке попереднє рішення. Проте депутати облради від Новотроїцького району запропонували зміни, за якими це село включили до складу Чкалівської ОТГ. Утім, прийнятий оновлений перспективний план не є догмою. До нього ще будуть вноситися зміни і прийматися остаточні рішення. Не виключено, що Чумацький Шлях таки увійде до Тавричанки, — прокоментував перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій.

Що ж стосується Каїр, то, за його словами, облрада не мала підстав “перенести” їх до складу Горностаївської ОТГ.

— На більшій половині території області вже створені ОТГ, тож ми не могли й далі чекати, поки меншість наважиться на зміни. На мою думку, формувати центри громад сьогодні треба навколо вже існуючих ОТГ. Адже вони ризикнули і вже чогось досягли. Ігнорувати і підлаштовуватися під тих, хто всі ці роки нічого не робив — неправильно, — додав Дмитро Бутрій.

Першим перспективним планом формування територіальних громад Херсонщини від 2015 року передбачалось створення в області 41 ОТГ. Згодом до нього були внесені зміни і кількість ОТГ збільшилась до 49.

Втім, кількість ОТГ може бути ще меншою. Урядом пропонується залишити в області лише 35 об’єднаних громад і створити 3 райони з центрами у Херсоні, Новій Каховці та Генічеську. Але, як нагадує директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак, остаточні цифри стануть відомими після завершення реформи адміністративно-територіального устрою в Україні, що планується здійснити у 2020 році.

джерело