Херсонщина перейшла до «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки

Херсонщина за показниками кількості випадків захворювання на COVID-19 перейшла до “помаранчевої” зони епідемічної небезпеки.

Про це Суспільному під час брифінгу сказав заступник голови Херсонської облдержадміністрації Микола Якименко.

“Є кілька показників, за якими область заноситься до тієї чи іншої зони. Другий тиждень у нас стрімко збільшується кількість хворих на коронавірус, тому ми автоматично потрапили до “помаранчевої” зони”, – каже Якименко.

Також завтра планується провести засідання регіональної комісії ТЕБ та НС, на якій будуть вирішувати питання про подальше дистанційне навчання у школах області.

“Минулої доби у нас в області захворіли 125 дітей. Завтра зберемо регіональну комісію ТЕБ і будемо вирішувати, щоб, можливо, продовжити дистанційне навчання ще на 10 днів”, – сказав Якименко.

Головний санітарний лікар області Юрій Ромаскевич нове зонування пояснив так.

“Є декілька показників, за якими МОЗ ранжує області за рівнями епіднебезпеки. Херсонська область, вийшла до “помаранчевої” зони завдяки одному показнику – низький рівень тестування. При чому те, що стосується ПЛР тестування, ми посідаємо 3-4 сходинку в Україні зверху, а за тестуванням швидкими тестами, які повинні виконувати сімейні лікарі, ми на останній сходинці в Україні. Ми завтра зберемо головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги, у яких є в наявності 22 тисячі швидких тестів, абсолютно безкоштовно наданих державою”, – сказав Ромаскевич.

Минулого року Херсонщина потрапила до “помаранчевої” зони епіднебезпеки 6 жовтня. Тоді зафіксували 486 випадків захворювання на коронавірус за добу, з них 61 дитина. За даними системи охорони здоров’я, були зайняті 54% ліжок для ковідних хворих.

На сьогодні в області передбачені 2 200 ліжок для пацієнтів з коронавірусом. Резервною є міська клінічна лікарня імені Карабелеша. Тут можуть розгорнути 250 ліжок для ковідних хворих. Минулої хвилі розгортали і 350, розказала директорка Алла Малицька. Киснева станція і необхідні препарати в лікарні є.

“Ковідні пацієнти до нас потрапляють, адже ми госпіталізуємо пацієнтів з підозрою і протягом доби спостерігаємо або очікуємо результатів ПЛР, тому вони в нас. Після встановлення діагнозу пацієнт може бути переведений до інфекційної лікарні або до лікарні ім. Тропіних”, – каже Алла Малицька.

Наразі у медичних закладах області наявні ліки від коронавірусу у такій кількості: Актемра – 107 флаконів; Ремдесивір – 193 флакони; Біовен Моно – 456″, – каже заступник голови облдержадміністрації.

Якщо людина виявила у себе ознаки ГРВІ, вона має право вимагати у сімейного лікаря зробити експрес-тест на коронавірус. Якщо він буде позитивним, то пацієнт має пройти ПЛР-тестування, сказав головний санітарний лікар Херсонщини.

джерело