Група мешканців Каїр просить виключити їх село з Любимівської ОТГ

Група депутатів Каїрського старостинського округу звернулася до голови ХОДА з проханням допомогти у вирішенні питання щодо звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради з приводу розробки та затвердження порядку виходу населених пунктів із структури утворених ОТГ.

“Голові Херсонськоі ОДА Юрію Гусєву

Депутатів Каїрського старостинського округу: В. Ягусевич, О. Малафай, Н. Клопот, Н. Новак, Л. Щербанюк, О. Горстка

Звернення

Ми, депутати, від імені мешканців села Каїри звертаємося до Вас із проханням допомогти нам у вирішенні питання щодо звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з приводу розробки та затвердження порядку виходу населених пунктів із структури утворених ОТГ. Ми, мешканці села Каїри Горностаївського району Херсонської області, стали заручниками цинічних, маніпуляційних, безсовісних і шахрайських дій колишнього голови Каїрської сільської ради А. І. Тарасенка. Всупереч затвердженому перспективному плану, всупереч здоровому глузду, без обговорення, не враховуючи думки громади, без обов’язкового зібрання громади, без попереднього обговорення і попри протести людей, через підконтрольних депутатів він провів об’єднання в Любимівську ОТГ!

Ми зверталися за допомогою до керівників районної ради та райдержадміністрації. Як і нашу, так і їхню думку голова навіть слухати не хотів. Небайдужі до долі своєї громади мешканці, намагаючись достукатися до його зачерствілої душі, самоорганізовувалися і проводили сходки проти цього об’єднання, приходили на засідання сесій, вимагали провести загальне зібрання громади для обговорення, пропонували голові дати доручення депутатам обійти свої округи з опитувальним листом тощо. Щоб розійшлися люди, він «погодився» на нашу пропозицію, а сам цинічно обманув і, повернувшись на засідання сесії, одразу ж поставив на голосування питання про об’єднання з Любимівкою. Таким чином, здійснилася ця «оскароносна афера» з об’єднанням. Слід зауважити, що жодної економічно обґрунтованої вигоди для Каїрської громади це об’єднання не передбачало.

Натомість ми зіткнулися з цілим рядом передбачуваних і прогнозованих проблем. Незручності в отриманні адміністративних, соціальних, медичних послуг. 90 % наших односельців ніколи не були і не побувають у смт Любимівці, й анало-гічно любимівці ніколи не чули про Каїри. Значна віддаленість від адміністративного центру — смт Любимівки (близько 30 км) — сприяла тому, що майже всі члени виконавчого комітету відмовилися від участі в засіданнях і написали заяви про припинення членства. Працевлаштування наших людей в адміністративному центрі ОТГ неможливе через значну відстань і транспортні проблеми. Та й любимівці не тримають нас біля себе.

Натомість ми корінням проросли в Горностаївці. В нас взагалі агломерація з Горностаївкою. Тут все рідне, і люди нам рідні за духом та менталітетом. Третина дорослих мешканців працевлаштовані в Горностаївці, діти наші ходять до горностаївських шкіл та садочків, навчаються в музичній школі та різноманітних гуртках і секціях. А державні субвенції на розвиток отримує Любимівська ОТГ. Це викликає справедливе нарікання з боку горностаївців і породжує непорозуміння між людьми. Розірваність між двома районами сприяє утворенню складнощів для ведення бізнесу і колапсу в оподаткуванні.

Просимо вас допомогти нам у поверненні додому, на історичну батьківщину — Горностаївку!”