Горностаївська громада погодилась забрати районну лікарню

Згоду на прийняття до своєї власності комунального некомерційного підприємства “Горностаївська центральна районна лікарня” 24 грудня надала Горностаївська селищна рада. Про це  повідомив селищний голова Дмитро Ляхно.

Напередодні на сесії Каховської райради обговорювали долю цієї лікарні. Як розповів на ній голова райради Валерій Брусенський, Горностаївка виявилась єдиною громадою району, яка не захотіла приймати місцеву ЦРЛ до своєї власності.

— З 1 січня 2021 року райрада вже не зможе фінансувати лікарні, тому місцеві громади повинні прийняти їх до своєї власності. На жаль, з Горностаївкою всі наші розмови ні до чого не призвели, тож подальша доля підприємства залишається під питанням, — сказав на сесії Брусенський.

— Можливо, селищна рада не зрозуміла важливість цього питання. Вони переживають, що Національна служба здоров’я України не зможе фінансувати ЦРЛ у разі передачі її громаді, — припустив депутат Каховської райради від “Європейської солідарності”, голова Горностаївської райради VII скликання Сергій Карпеченко.

Зрештою, депутатів селищної ради вдалось переконати. Водночас багато хто з депутатів районних рад Херсонщини вважає, що місцеві громади будуть не в змозі утримувати центральні районні лікарні. Причому, це стосується не лише невеличкої Горностаївки, а й значно більшого Берислава і навіть Каховки.

Нагадаємо, що 28 серпня 2020 року Горностаївська райрада встигла передати до власності Горностаївської селищної ради місцевий центр первинної медико-санітарної допомоги та КП “Ремонтник”, а також майно Горностаївської ЦРЛ.

джерело