Голови тергромад Херсонщини ознайомилися з туристичними об’єктами правого берега Дніпра

За ініциативи новокаховського міського голови Володимира Коваленка 12 травня відбулась ознайомлювальна поїздка туристичними об’єктами правого берега Дніпра для голів територіальних громад, які планують входити в туристичний кластер «Соляна дорога».

Про це йдеться на сторінці Новокаховської ТГ у Фейсбуці.

Разом з каховським міським головою Віталієм Немерцем, таврійським міським головою Миколою Різаком, бериславським міським головою Олександром Шаповаловим, головою Тягинської ТГ Раїсою Пономаренко, головою Тавричанської ТГ Сергієм Ожго, головою Милівської ТГ Олегом Яхнієнком, головою Присиваської ТГ Сергієм Кліщевським, головою Чаплинської ТГ Олексієм Фаустовим, Асканійської ТГ Вадимом Поліщуком, депутатом Херсонської обласної ради Ігорем Йосипенко, директором КП «Агенція регіонального розвитку» В’ячеславом Костенюком, істориком Богданом Кравчуком, співробітником відділу культури і туризму Новокаховської міської ради та керівником ГО «Агенція регіонального розвитку» Павлом Ярмієм відвідали найяскравіші, але далеко не останні туристичні родзинки правобережної частини Херсонської області.

Ця подорож туристичними місцями стала продовженням зустрічі голів територіальних громад, яка відбулась 22 квітня за ініціативи Володимира Коваленка в яхт-клубі «Maxim Marine».

Цього дня відвідали туристичні локації на території трьох територіальних громад, розташованих на Правому березі Дніпра.

Так, в Бериславській територіальній громаді вшанували пам’ять загиблих на братській могилі героїв Кримської війни 1853-1856 рр. з меморіальною каплицею, та відвідали дерев’яну Введенську церкву в місті Берислав.

В селі Зміївка відчули атмосферу маленької Європи в степах України та побували на місці столиці древньої Готії – Данпарштадту.

Мілівська територіальна громада вразила природним парком «Кам’янська січ», яка була розташована в 1709-1711 роках на території нинішньої села Республіканець.

Велична Покровська церква в селі Качкарівка не залишила байдужим жодного учасника подорожі. Екскурсію милівськими цікавинками провів Ігор Йосипенко – справжній фанат та знавець історії рідного краю.

Новокаховська територіальна громада представила своїм гостям три з багатьох своїх туристичних родзинок: палац князя Трубецького та степові водоспади Таврії, башту Вітовта, а також гордість громади — виноробне господарство князя П.М Трубецького.

Міський голова Володимир Коваленко наголосив, що це перша, але не остання зустріч голів територіальних громад в данному форматі: «Після проведення Таврійського туристичного конгресу, який відбудеться в Новій Каховці 20-22 травня, плануємо провести таку ж поїздку туристичними об’єктами Лівого берега Дніпра. Нині туризм – одна з найперспективніших і найпріоритетніших галузей в економіці регіону. Нам є що показати, нам є чим гордитися. І ми маємо об’єднатися заради процвітання Херсонщини».