Головам новокаховських ОСББ роз’яснили, як проводити ремонт будинків в історичній частині міста

У Новій Каховці 21 липня за ініциативою голів об’єднань співвласників багатоквартирних будінків відбулося засідання Громадської ради.

Про це інформує сторінка Новокаховської МТГ у Фейсбуці.

На засіданні були присутні заступники міського голови, секретар та депутати міської ради, спеціалісти міськради та виконкому.

Приводом для засідання стали 16 звернень на ім’я мера голів ОСББ, які знаходяться в історичній частині місця. Вони просять роз’яснити, як проводити ремонтні роботи в будинках, що знаходяться в переліку об’єктів культурної спадщини Херсонської області.

Присутніх ознайомили з розпорядженням голови Херсонської ОДА №289 від 21.04.2021 року «Про взяття на облік щойно виявлених пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення Херсонської області», згідно якого об’єкти, включені в даний перелік, були взяті на облік та підлягають до внесення в Реєстр нерухомих пам’яток України.

Також були роз’яснені вимоги законодавства щодо таких об’єктів, їх утримання, реставрації, ремонту тощо та надано перелік і порядок отримання документів, а також перелік документів, необхідних для отримання дозволу на проведення будь-яких робіт на цих об’єктах.

Зустріч відбулась дуже емоційно, адже брак інформації, певна дезінформація та незрозумілість механізму дій щодо ремонту їхніх будинків для мешканців історичної частини міста вже давно є болючою темою.

Голови ОСББ наголосили на необхідності створення міського фонду підтримки історичної забудови міста, спираючись на приклади європейських країн.

Депутатка міської ради та голова товариства охорони культурної спадщини Тетяна Євсеєва розповіла про унікальність історичного ареалу Нової Каховки та пояснила технічні особливості цих будівель. Зокрема, зовнішнє утеплення фасадів будинків грубо порушує провітрювання дерев’яної конструкції каркасу, що в свою чергу, призведе до загнивання деревини, і відповідно – до руйнування будівлі.

Також Тетяна Євсеєва повідомила про те, що для проведення ремонтних робіт не потрібні спеціальні дозволи. Однак, в статті 26 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» чітко сказано, що консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам’яток місцевого значення здійснюються за наявності письмового дозволу органу охорони культурної спадщини Ради міністрів АР Крим, органів охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до їхньої компетенції, на підставі погодженої з ними науково-проєктної документації.

Перший заступник мера Олег Тарабака, підсумовуючи, повідомив, що за роз’ясненнями щодо подальших дій головам ОСББ можна звертатися до управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради, та наголосив на тому, що у разі необхідності подібні зустрічі будуть повторюватись.