Ексклюзивний репортаж з мобільного госпіталю у Каховці

Про умови палаткового містечка для пацієнтів хворих на COVID-19 редакція «Таврійських Вістей» дізналась наочно. Ексклюзивний відеорепортаж із мобільного госпіталю на Херсонщині.

На території центральної міської лікарні ім. родини Панкеєвих у Каховці працює мобільний госпіталь ДСНС. Станом на 2 листопада у ньому лікується 56 пацієнтів середньої важкості.

На перший погляд, це наметове містечко, навколо якого юрбляться медичні сестри та час від часу вивозять пацієнтів на каталках та візках. Та вже підійшовши ближче можна помітити зони контролю та спеціальний захисний одяг на медичному персоналі.

Госпіталь включає 35 наметів та модулів, 24 з яких – палати для пацієнтів та блок інтенсивної терапії.

Щоб зайти усередину необхідно вдягнути повний захисний комплект: респіратор, комбінезон, шапочка, гумові рукавички та окуляри. Медичні сестри та лікарі вдягають одразу по двоє рукавиць, на випадок якщо одні розірвуться.

У самому блоці багато персоналу, переважно медичні сестри, які постійно жартують із пацієнтами та ставлять крапельниці. Ми зустріли двох молодих лікарів, один з них – місцевий травматолог, інший – дерматолог з поліклініки. Усі як один говорять про те, що залишили звичну роботу, тому що найбільша допомога пацієнтам необхідна саме тут.

У наметах на диво спекотно, термометр показує 24 градуси за Цельсієм. Кожне ліжко обладнане індивідуальним кисневим концентратором. Госпіталь також обладнаний автономними системами життєзабезпечення та може самостійно функціонувати як медзаклад.

Пацієнти говорять про те, що задоволені умовами. Тут тепло, достатньо медичного персоналу, є ліки, а найголовніше – вільні місця.

Медики працюють за системою доба через три. Крім цього, для тих, хто перебуває на добовому чергуванні оснащені спеціальні місця, щоб можна було відпочити та поїсти.

Нагадаємо, що розгортання госпіталю розпочали 25-го жовтня, а вже наступного дня тут почали приймати пацієнтів. Нині Каховська лікарня переповнена хворими на COVID-19 і мобільний госпіталь ДСНС має допомогти лікарні у цьому питанні.