Екологічні негаразди Берислава добігають кінця

Вирішення питання сміттєвої проблеми міста має реальні та конкретні успіхи. Берисласька міська рада за кошти міського бюджету профінансувала розроблення детального плану території та проекту землеустрою, уклала договір на розроблення проекту будівництва комплексу, його проектування профінансовано з місцевого бюджету. Все це зроблено за кошти тільки міського та районного бюджету (за що подяка депутатам та голові районної ради Володимиру Коновалову), без залучення фінансової допомоги з інших джерел.

Берислав єдине місто в Херсонській області, яке домоглось реалізації подібної ідеї, першим рухається в цьому напрямку, та має реальний позитивний результат. Його досвідом вже завтра будуть керуватись інші міста.

Приємною новиною для всіх бериславців має стати те, що на прикінці квітня проект з будівництва комплексу по сортуванню побутових відходів був успішно поданий у Міністерство екології та природних ресурсів та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державний фонд регіонального розвитку. Невдовзі він пройде розгляд в Кабінеті Міністрів України. Після того як його затвердять, проект отримає державне фінансування його будівництва.

Кому цікаво, зрозуміють, що це не пусті слова, а реальні та конкретні досягнення команди міської ради. Тут звісно не можна забути про сприяння зі сторони районної влади та області.

Довгоочікувана розв’язка вже в осяжному майбутньому, і бериславці матимуть видимий результат.

І це не єдина хороша новина. Позитиву, вочевидь, додасть звістка про те, що вирішення питання з очисними спорудами також має новий, фінальний виток. Оскільки Проект реконструкції очисних споруд міста також був успішно поданий до Міністерства екології та природних ресурсів. Його чекає та сама процедура розгляду та затвердження. І це вже величезний крок до його реалізації.

Розмови стосовно необхідності проведення реконструкції починались у далекому 2003 році. Багато хто з високопосадовців обіцяв допомогти, багато хто реально просував це питання. Проводилась розробка проектів, проте, за відсутності державного фінансування, вони не були реалізовані.

Сьогодні є вже реальний шанс остаточно вирішити це питання.