«Двійник губернатора»: ЗМІ розкрили брудні політичні ігри у виборах на Херсонщині

В Херсонській області у 184-у одномандатному окрузі з центром в м. Нова Каховка 31 жовтня відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради. У 2020 діючий нардеп Ігор Колихаєв став мером Херсону та звільнив округ.

Одним з двох реальних претендентів на перемогу в цьому окрузі є діючий голова Херсонської обласної держадміністрації Сергій Козир, повідомляє Politeka.

Зазначається, що у нього непогана трудова біографія, багато років працював шахтарем, потім через програму “Ліфт” потрапив на держслужбу.

Зміг реалізувати в строк декілька об’єктів-довгобудів по особистому дорученню Зеленського, тому його вважають улюбленцем Банкової. В базовому для Зеленського регіоні, де у другому турі президентських перегонів він отримав 83% підтримки, важливо було поставити на рейки “Велике Будівництво”, – говориться у публікації.

Тому коли виникло питання, хто піде на вибори від “Слуги народу” – на Банковій вирішили виставити Козиря.

Але, як зазначають журналісти, без брудних технологій, причому ще на старті виборчої кампанії, це були б не українські вибори.

Національна поліція в Херсонській області повідомила, що відкрила кримінальне провадження за фактом реєстрації кандидата-“двійника” під час виборчого процесу по 184 окрузі. Він родом з Кіровоградської області. Документи в ЦВК було подано 27 вересня.

“Наші власні джерела в національній поліції повідомили, що мова йде про двійника для діючого голови Херсонської ОДА Сергія Козира. Конкуренти, судячи з всього, вирішили не видумувати нічого нового та вдалися до старих перевірених прийомів”, – говориться у повідомленні.

ЗМІ пояснили у чому сенс такого прийому: технологія передбачає реєстрацію кандидата з прізвищем, а іноді й ім’ям та по батькові яке схоже з реквізитами іншого кандидата. Зазвичай цей інший кандидат це один з лідерів виборчої кампанії, а реєстрацію схожих кандидатів оплачує його прямий конкурент. Кінцева мета такої технології зменшити голоси виборців за кандидата, в якого є двійники. Якщо в бюлетені є декілька людей з одним і тим же прізвищем, то виборцю легко допуститися помилки.

Висування двійників на виборах має ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 статті 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України. Ті, хто оплачує двійників, і навіть самі двійники можуть потрапити за ґрати.

“На жаль, досі двійники та гречкосійство – реалії наших виборів. Політична осінь в Україні обіцяє бути насиченою. Вибори очільника міста у Харкові, та довибори у Верховну Раду на Черкащині та Херсонщини явно не пройдуть спокійно”, – резюмували у матеріалі.

джерело