До 2000 випадків на добу. На Херсонщині в середині лютого очікують пік захворюваності на COVID-19

На Херсонщині прогнозують збільшення випадків COVID-19 – до 2000 випадків за добу в середині лютого. Про це на телемості у програмі “Сьогодні. Головне” розповів головний державний санітарний лікар області Юрій Ромаскевич.

Юрій Ромаскевич каже, що цього тижня Херсонщина перетне позначку в 1000 випадків за добу. Пік захворюваності прогнозують на 10-15 лютого, тоді може бути до 1500-2000 хворих. Знизити ризики можна за допомоги засобів захисту, соціального дистанціювання та вакцинації, говорить лікар.

За словами Юрія Ромаскевича, наразі на Херсонщині зайняті лише 20% ліжок, які призначені для лікування коронавірусу.

«На наше щастя, бачимо таку цікаву тенденцію: незважаючи на таку прогресію з кількістю інфікованих, кількість госпіталізованих зростає набагато повільніше. І це ми пояснюємо не лише особливістю штаму Омікрон, але і тим, що понад 50% населення області повністю або частково вакциновані. Так, вони хворіють, але переважно хворіють вдома, не потребують госпіталізації і не мають важкого перебігу», — говорить лікар.

Наразі в області мають 2200 розгорнутих ліжок і є можливість за необхідності розгорнути ще понад 400 ліжок для таких пацієнтів. Також, каже лікар, в деяких областях результат тесту на коронавірус чекають 5-6 днів, а на Херсонщині його роблять доба в добу. А от можливості визначати на місці Омікрон немає в жодній області України. Це роблять лише у Києві.

На Херсонщині є достатня кількість ліків, ліжок і персоналу, щоб надавати медичну допомогу, каже Юрій Ромаскевич.

«Усі наші 2200 ліжок повністю забезпечені киснем. На сьогодні ми маємо на залишку 38 тонн рідкого кисню. За рахунок субвенції з державного бюджету (це понад 20 млн грн) встановлені 5 кисневих станцій, додаткові кріоциліндри, проведена розводка системи киснезабезпечення. Відверто кажу – ми готові», — говорить лікар.

За словами Юрія Ромаскевича, у цю хвилю лікарі спостерігають стрімке зростання захворюваності серед дітей. Якщо у першу-другу хвилі взагалі не було хворих дітей, то у третю хвилю вони вже були, а в четверту діти становлять 15-20% тих, хто захворів. Тому минулого тижня школи перевели на дистанційне навчання.

«Зараз зростає рівень госпіталізації саме дітей. Ми навіть додатково перепрофілювали деякі ліжка під дитячі для того, щоб у нас була можливість цих дітей лікувати стаціонарно та забезпечити їх киснем. Зараз така потреба є. За сьогодні у нас виявлено 89 інфікованих дітей. Якби ми не перевели дітей на дистанційне навчання, то було б їх 200. Але я звертаюсь до батьків, дистанційка – це не привід іти до ТРЦ та до розважальних закладів», — каже Ромаскевич.

джерело