ДМК «Таврія» відмовився від виноградників — працівникам загрожує скорочення

У ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія» вирішили відмовитися від виноградників — до 100 працівників дочірнього підприємства можуть залишитися без роботи.

На останній сесії Новокаховської міської ради депутат Тетяна Мосьпан від імені жителів смт Дніпряни, селищ Райське, Тополівка та с. Обривки, які працюють у ДП «Таврія», попросила керівництво міста звернути увагу на ситуацію, яка склалася на підприємстві. Адже, за словами депутата, до 100 працівникам «Таврії» загрожує скорочення.

Звернення депутата прокоментував міський голова Володимир Коваленко. Він повідомив, що цього року «Таврія» не має наміру використовувати виноградники на території Райського старостинського округу (1300 га).

«Сьогодні законодавчо практично унеможливлено витримувати конкуренцію між підприємствами коньячної промисловості, які вирощують власний виноград, і тими, які просто розливають завезені спирти», — пояснив мер.

Він розповів, що керівництво «Таврії» розглядає варіант розподілу виноградних плантації між працівниками, які підпадають під скорочення, для того, щоб вони восени зібрали врожай.   

«Завод готовий взяти виноград на переробку або навіть викупити спирт на збереження», — повідомив Коваленко.

Нагадаємо, що ПрАТ «ДМК «Таврія» минулого року відзначило 130-річчя — виноробне господарство в селищі Основа в 1889 році заснували швейцарські колоністи.