Депутати Верхньорогачицької селищної ради встановили ставки місцевих податків

На ІХ сесії Верхньорогачицької селищної ради депутати встановили ставки транспортного податку, акцизного податку, єдиного податку для фізичних осіб підприємців, туристичного збору та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це інформує Верхньорогачицька селищна рада.

Зокрема, ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у сумі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Щодо ставок туристичного збору, то ставка збору встановлена у розмірі 0,5 % – для внутрішнього туризму та 1% – для в’їзного туризму від мінімальної заробітної плати, встановленої законом, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Для суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, ставка акцизного податку становитиме 5 % від вартості реалізованих підакцизних товарів (з податком на додану вартість).

Також депутати проголосували за встановлення ставки й пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, за 1 м² будівлі ставка становитиме 0,4% від розміру мінімальної заробітної плати для фізичних осіб та 1 % – для юридичних. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м²; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м²; для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 м².

Для першої групи платників єдиного податку встановлено 10% розміру прожиткового мінімуму, а для другої групи платників єдиного податку 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Всі ставки податків та зборів вводяться в дію з 01 січня 2022 року.