Депутати Каховської райради просять скасувати підвищення ціни на газ

Депутати Каховської районної ради просять скасувати підвищення ціни на газ. Із такою пропозицією виступив депутат райради Олександр Бойко. 

«До мене, як депутата Каховської районної ради, неодноразово звертаються мешканці населених пунктів району щодо заяви прем’єр-міністра В. Гройсмана про рішення уряду від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення на 23%. За рішенням уряду з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн за тисячу кубометрів. Зазначене підвищення ціни на газ однозначно потягне збільшення ціни на опалення і, в свою чергу, збільшення цін на товари та послуги. Вважаю таке рішення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя», – говорить Олександр Бойко. 

Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 грн за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, не аргументовано яке економічне обґрунтування дозволило уряду вчергове підвищити ціни на газ для населення.

Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3  років зросли щонайменше у 5 разів при тому, що за даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%). 

До порядку денного останнього засідання сесії Каховської районної ради проект рішення «Про підтримання звернення депутатів Каховської районної ради VII скликання до Президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення» був включений. 

Більшістю голосів депутатів Каховської районної ради рішення прийнято.