Депутат Херсонської облради від партії «Нам тут жити» вимагав 300 тис. грн за «вирішення питань»

В Херсоні поліцейські затримали депутата облради, який вимагав 300 тисяч гривень за «вирішення питань» із закупівлі обладнання для аеропорту. Викрили фінансову оборудку та її організатора оперативники управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями. 9 листопада депутата затримали одразу після отримання коштів, повідомляє обласний главк поліції.

За 300 тисяч гривень винагороди депутат — член постійної комісії з питань бюджету та фінансів обласної ради – обіцяв пролобіювати на сесії прийняття відповідного рішення. Зокрема спочатку винести на розгляд комісії питання про збільшення більш ніж у двічі вартості телекомунікаційної системи для міжнародного аеропорту Херсон, яку Херсонська обласна рада планувала викупити у громадянина. Відтак, у разі прийняття такого рішення сесією облради, закупка системи коштувала б 950 тис. грн замість 400 тис. Відповідно бюджету були б завдані збитки на суму різниці у ціні необхідного обладнання. 

Фігурант затриманий в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про оголошення йому підозри та обрання запобіжного заходу. 

Досудове розслідування проводиться за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, його здійснюють співробітники теруправління ДБР, розташованого в м. Мелітополі, за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури. 

За даними ЗМІ, затриманий був обраний до облради від політичної партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити”.