Ціна газу на Херсонщині знизилась, але тариф на його транспортування зросте

У травні ціна газу для жителів Херсонської області знизилась на 20%, з 3,7123 грн до 2,948 грн за куб. м.

Про це повідомляє ТОВ «Херсонрегіонгаз».

У той же час ПАТ «Херсонгаз» нагадало, що з 1 липня зросте тариф на розподіл природного газу.

Компанія поскаржилась, що за перший квартал поточного року понесла збитків на суму 26 млн грн, через те, що тариф, встановлений на розподіл газу НКРЕКП, лише на 72% покриває витрати на транспортування газу у поточному періоді.

«Ситуацію дуже ускладнюють неплатежі споживачів, компанія станом на 01.04.20 вже недоотримала за надані послуги близько 31 млн грн.


Адже за рахунок тарифу здійснюється перш за все утримання газорозподільних мереж, їх ремонт та обслуговування, цілодобово по всій області функціонує аварійно-диспетчерська служба, в умовах карантину не припиняють роботу інші служби підприємства.


Наразі виконувати 100 відсотково усі роботи, а надто вирішувати довготривалі та масштабні проекти стає неможливим.


Якщо з 1 липня відбудеться вирівнювання тарифу,як було заплановано регулятором, то в річному обсязі збитки знизяться на 24 млн грн.


Дія економічно обґрунтованого тарифу, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року дозволить максимально вирівняти ситуацію», — зазначили в «Херсонгазі».

Нагадаємо, що «Херсонгаз» займається розподілом газу і техобслуговуванням газопроводів, а «Херсонрегіонгаз» — постачанням газу споживачам.

Обидві компанії входять до складу ТОВ «ГК «Содружество», яке контролює херсонський бізнесмен Віктор Попов.